lodówka side by side

Lodówka stanowi podstawowy sprzęt AGD każdego domu. Bez niej trudno wyobrazić sobie kuchnię. Na rynku mamy bardzo dużo lodówek, co z pewnością może przyprawić o zawrót głowy kupującego. Jednym z modeli lodówek jest właśnie lodówka side by siede. Czy warto kupić właśnie taką lodówkę? Odpowiedzi postaramy poszukać w dzisiejszym poście. 

Lodówka side by side - opis

Lodówka side by side - to nic innego jak dużo lodówka, składająca się z dwóch, trzech bądź nawet czterech otwieranych drzwi. Zazwyczaj jedną część zajmuję zamrażarka o druga to część typowo chłodnicza. Lodówka side by side ma naturalnie większe wymiary niż zwykła lodówka, co za tym idzie ma większą pojemność. Dodatkowo może być wyposażona w dodatkowe elementy takie jak: kostkarka do lodu czy dystrybutor wody. 

Zalety lodówki side by side

Decydując się na zakup lodówki tego typu warto rozważyć zarówno jej wady jak i zalety. Zastawienie plusów i minusów urządzenia pozwoli obiektywnie spojrzeć na urządzenie.

Duża pojemność

Lodówki side by side mają dużą pojemność. Wszystko zależy od marki lodówki. Na rynku można kupić lodówki, które posiadają pojemność chłodzącą nawet 405 litrów oraz pojemność użytkową zamrażarki 196 litrów, co daje nam w sumie pojemność całkowitą 600 litrów. Jest to bardzo dużo, w porównaniu ze zwykłą lodówką, gdzie jej pojemność całkowita to 300 - 340 litrów. W lodówce side by side mamy więc możliwość umieszczenia dużej ilości produktów.
Jest to szczególnie wygodne w przypadku posiadania dużej rodziny. Mogę się nawet pokusić, że zakup takiej lodówki jest dobrym rozwiązaniem dla nawet czteroosobowej rodziny. Oczywiście dużo zależy od przyzwyczajeń samych przyszłych użytkowników. Jeśli ma się tendencję do mrożenia wielu rzeczy np. owoców, warzyw sezonowych czy nawet pieczywa takie rozwiązanie jest idealne. Również rodziny mieszkające na prowincji będą zadowolone z takiej dużej dwudrzwiowej lodówki. Doskonale wiem, że nie każdy mieszka w bezpośrednim sąsiedztwie supermarketu, więc duży obszar zamrażalnika może się przydać.

Łatwość dostępu do produktów

Lodówka side by side umożliwia łatwy i szybki dostęp po potrzebnych w kuchni produktów. Lodówki tego typu często mają krótsze drzwi niż zwykłe lodówki, przez co widoczność całej zawartości lodówki jest lepsza. Dodatkowo można wykorzystać na przechowywanie półeczki, które znajdują się bezpośrednio za drzwiami, dzięki temu rozlokowanie produktów spożywczych jest jeszcze lepsze. 

Wąskie półki

W lodówce side by side półki są krótsze, w wyniku przedzielenia ich przez podwójne drzwi. Możemy więc z łatwością rozgraniczyć przechowywane produkty, jeśli nie chcemy aby miały one ze sobą bezpośredni kontaktu.

Dodatkowe wyposażenie

W lodówkach tego typu możemy znaleźć dodatkowe wyposażenie np. kostkarkę do lodu bądź też bezpośredni dystrybutor do wody. Te funkcje nie posiada zwykła lodówka, gdyż ze względu na jej wielkość nie jest to możliwe. Każdy kto więc chce się cieszyć schłodzoną wodą i lodem do ulubionych napoi musi zakupić właśnie lodówkę typu side by side. W zależności od modelu lodówka wymaga bezpośredniego podłączenia do źródła wody pitnej bądź też zawiera wewnętrzny zbiornik. Oba te rozwiązania mają zarówno swoje zalety jak i wady. Podłączenie zewnętrzne wymaga wizyty hydraulika natomiast zbiornik wewnętrzny wiąże się z koniecznością jego czyszczenia. 

porównanie lodówek side by side


Wady lodówki dwudrzwiowej

Większa cena

Lodówka side by side kosztuje więcej, ale jeśli przechowujesz dużo żywności takie rozwiązanie opłaci Ci się. Lepiej zainwestować raz i dobrze, niż potem żałować i kupować drugie urządzenie, jak okaże się, że brakuje nam miejsca w lodówce. Dwa oddzielne urządzenia stanowią już problem i niestety nie jest to już tak korzystne wizualnie dla naszej kuchni. 

Potrzebna większa przestrzeń

Lodówka zajmie więcej miejsca. Jest to naturalne. Ale jak napisałam powyżej takie rozwiązanie jest dużo lepsze niż zakup dwu oddzielnych urządzeń, w przypadku, gdyby okazało się, że jest taka potrzeba. 

Pobór energii

Warto również uwzględnić to, że lodówka side by side pobiera więcej energii, jest to zrozumiałe, gdyż sama jej pojemność użytkowa jest większa, potrzebna jest większa moc. Na szczęście na rynku dostępne są lodówki energooszczędne. Warto więc zwrócić uwagę na klasę energetyczną lodówki.

 

Podsumowanie czy warto kupić dużą lodówkę

Zastanawiając się czy warto kupić lodówkę side by side musisz wziąć pod uwagę swoje własne potrzeby. Dużo przechowujesz żywności? Potrzebujesz dodatkowych funkcji typu kostkarka do lodu czy dystrybutora chłodnej wody? Cenisz sobie wygodę? Lodówka side by side jest więc dla Ciebie.