styl pop art

W architekturze wnętrz nie ma jednego określonego stylu. I całe szczęście, bo jak by wyglądały nasze mieszkania, gdy każde było do siebie podobne? Jednym z najbardziej krzykliwych, indywidualnych i wyróżniających stylów jest styl Pop – Art. Idealny dla osób odważnych, pewnych siebie, którzy nie lubią znikać gdzieś w tłumie.

Stworzenie wnętrza w stylu pop art wymaga od właściciela pewnego zamiłowania do żywych barw. Podstawowym wyznacznikiem tego stylu są mocne a zarazem dość jaskrawe kolory. Paleta barw jest tutaj naprawdę duża. Dominuje przede wszystkim mocna czerwień, granat, żółć czy dość jasna zieleń. Różnorodność wzorów we wnętrzu, często może przyprawić o zawrót głowy. Mieszkanie jest pełne różnych dużych i geometrycznych wzorów. Wybierane są przede wszystkim dodatki z motywem kwadratu, koła czy rombu. Wzory geometryczne można również zauważyć na podłodze. Wybiera się przeważnie kolorowe panela bądź zwykłą, biała terakotę, linoleum, które będzie stanowić świetny kontrast dla kolorowego dywanu.Dużą rolę we wnętrzu odgrywają również plakaty, będące nieodzownym atrybutem stylu pop art. Wizerunek Maryli Monroe czy motyw czerwonych ust najlepiej odda charakter takiego wnętrza. Pop art nie stawia na naturalność, dlatego jak można się domyślać będą dominować przede wszystkim sztuczne materiały. Prym wiedzie przede wszystkim plastik oraz akryle. To one nadają wnętrzu odrobinę lekkości. Choć czasami można odnieść wrażenie, że wnętrza w tym stylu są bardzo ciężkie, dla niektórych mogą także okazać się zbyt przytłaczające.

Wnętrza w tym stylu na pewno nie będą nudne. Będą przyciągały swoją trochę nienaturalną magnetycznością i mnóstwem kolorów. Decydując się na ten styl trzeba pamiętać, że w pomieszczeniach będzie królował przepych, ustępując miejsca oszczędnemu i prostemu minimalizmowi.