jaka narzuta na łóżko dziecka

Pokój dziecięcy powinien nie tylko sprzyjać relaksowi, ale również stanowić przyjazną przestrzeń do zabawy. Nie bez znaczenia są tekstylia, które uzupełnią wnętrze. Bez wątpienia kolorowa narzuta na łóżko dziecięce doda uroku całemu pokojowi, posłuży jako koc podczas drzemki czy ukryje niesforny bałagan na posłaniu. Pomoże też zabezpieczyć pościel przed efektami najbardziej wymyślnych zabaw dziecka. 

Rozpoznać potrzeby dziecka

Decyzję o zakupie dodatków do pokoju dziecięcego podejmują zazwyczaj dorośli, nie można jednak pominąć upodobań maluszka. Jego zdanie jest również ważne, przecież to miejsce tworzone jest dla niego. Dzieciństwo to okres, kiedy kształtują się określone zainteresowania i pasje. Dlatego jeszcze przed zakupem warto zastanowić się co dziecku sprawi prawdziwą radość i zaproponować różne rozwiązania. Godną polecenia ofertę narzut na łóżko do pokoju dziecka znaleźliśmy na stronie https://ola4kids.pl/narzuty-do-pokoju-dziecka. Wybraliśmy kilka typów narzut, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych małych klientów.

Najpopularniejsze narzuty na łóżko dziecięce

Narzuty z postaciami z bajek

Bajki są nieodłączną częścią życia każdego dziecka, zarówno te w wersji filmowej, jak i książkowej. Narzuty licencyjne z ulubionymi postaciami z bajek cieszą się ogromnym zainteresowaniem już od wielu, wielu lat. Okrycie tego typu jest idealne, kiedy pragniemy stworzyć pokój z określonym motywem bajkowym. Myszkę Mickey, Samoloty czy Kubusia Puchatka - kochają i znają wszyscy. Nic więc dziwnego, że te postacie na stałe zagościły w pokojach dziecięcych. Przebywanie w otoczeniu ulubionych przedmiotów i bohaterów pozytywnie wpływa na kreatywność, skupienie oraz rozwój każdej pociechy. W określonych sytuacjach potrafią również motywować dziecko do działania np. snu czy ścielenia łóżka.

Narzuty włochacze

Narzuta typu futrzak jest niezwykle miękka i delikatna w dotyku. Z powodzeniem może zastąpić  tradycyjny koc. Dzięki swojej strukturze idealnie ogrzeje w chłodniejsze dni, a jednocześnie pozostanie oryginalnym dodatkiem do pokoju dziecięcego. Dziecko pokocha swoją narzutę, która będzie kojarzyć mu się z przyjaznym futerkiem ulubionej przytulanki.

Narzuty tematyczne

Jeśli maluszek ma już konkretnie sprecyzowane zainteresowania np. jest fanem Lewandowskiego i nie wyobraża sobie dnia bez gry w piłkę lub kocha podniebne podróże, warto zastanowić się nad zakupem narzuty tematycznej. W sklepie dostępne są zarówno narzuty z motywami futbolowymi czy narzuty z motywami lotnictwa. Dziewczynkom natomiast z pewnością spodobają się okrycia z kwiatowymi printami.  

Narzuty jednolite

Urządzając pokój dziecka warto wybrać uniwersalne rozwiązania. Narzuta w jednolitym kolorze rośnie razem z dzieckiem, będąc modna mimo upływającego czasu. Dużo łatwiej również można dobrać pozostałe dodatki, które będą tworzyły idealną całość we wnętrzu. Narzuty w ściśle określonych kolorach są także idealne w sytuacji, gdy nie chcemy zbyt mocno eksponować łóżka czy wprowadzać do wystroju dodatkowych elementów ozdobnych.