blender kielichowy jaka moc

W ofercie sklepów internetowych możemy spotkać blendery kielichowe, które różnią się między sobą, nie tyle marką, ile posiadanymi parametrami. Wybierając blender, większość z nas przeważnie zwraca się uwagę na posiadaną moc urządzenia, bo to ona decyduje o jego trwałości oraz przydatności do radzenia sobie z trudnymi produktami. Powstanie więc pytanie, jaka moc silnika jest najlepsza w przypadku blendera. Który blender wybrać? Czy zawsze ten z najwyższą mocą będzie najlepszym wyborem? 

Podział blenderów kielichowych według posiadanej mocy

Na rynku dostępne są blendery, które możemy podzielić według mocy na te, które posiadają moc silnika do: 
- 300 W, 
- od 300 W do 450 W 
- te powyżej 500 W 
Nie ulega wątpliwości, że im większa moc blendera, tym bardziej twarde produkty możemy rozdrabniać. Wszystko więc zależy od tego, do czego będzie nam potrzebny blender. Blendery do 300 W służą przeważnie tylko do miksowania oraz rozdrabniania i to tylko produktów półpłynnych. Sprawdzą się dobrze z miksowaniem dojrzałych miękkich owoców czy zupek na bazie warzyw bez dodatku mięsa. Osobiście nie ryzykowałabym zakupu blendera o mocy mniejszej niż 300 W. U mojej mamy spaliłam już blender o moc 240 W miksując zupę mięsno-warzywną dla dziecka. Całe szczęście, że blender był na gwarancji. Blendery o mocy w granicach 300 – 450 W dają już większe możliwości. Przede wszystkim zapewniają szybsze mieszanie i miksowanie produktów. moc blender kielichowy zelmer

Idealna moc dla blendera kielichowego 

Ja osobiście polecałabym zakup blendera kielichowego o mocy powyżej 500 W. Tutaj już możemy wykorzystywać takie urządzenie nie tylko go mieszania czy rozdrabniania, ale nawet do kruszenia lodu. W domu mam blender o mocy 600 W i jestem bardzo zadowolony. Wiem, że ten zakup był strzałem w dziesiątkę. Blender z taką mocą świetnie radzi sobie z twardymi warzywami i owocami. Wielokrotnie rodziłam też placki ziemniaczane przy użyciu blendera. Dodatkowo polecam, aby wybierać taki model, który ma czujnik przed przegrzaniem. Blender sam się wyłączy, jeśli uzna, że nie poradzi sobie, że danym produktem. Lepsze jest takie rozwiązanie niż spalenie silnika. 

Sama moc silnika nie pozostaje bez wpływu na cenę urządzenia. Im wyższa moc, tym wyższa cena. Wybierając blender oprócz mocy, warto wziąć pod uwagę jeszcze inny czynnik. Ja swój blender wybierałam wśród marek, które są mi znane i produkują sprzęt już od wielu, wielu lat. Dla mnie nie bez znaczenia jest doświadczenie w produkcji urządzeń. Silnik to serce każdego sprzętu więc musi być solidny. 

Podsumowując, zdecydowanie polecam blendery kielichowe o mocy powyżej 500 W. Inne będą miały ograniczone funkcje oraz żywotności, ale lepiej wybrać blender z jak najlepszą mocą.