czym tanio pokryć dach

Dach pełni funkcję ochronną, zapobiega dostawaniu się wilgoci, śniegu czy wiatru do wnętrza domu. Musi być wykonany w sposób solidny, aby służył na lata. To wcale jednak nie oznacza, że musi być drogi, okazuje się, że da się tanio pokryć dach, wystarczy wiedzieć czym go pokryć. W związku z tym, że na rynku mamy różne materiały, w dzisiejszym wpisie porównamy ich ceny oraz poszczególne parametry, tak aby wybrać najtańsze i najlepsze rozwiązanie. 

Gont bitumiczny 

Na samym początku warto przyjrzeć się gontowi bitumicznemu, zwanemu również dachówką bitumiczną. Gont bitumiczny to nic innego jak nowa ulepszona papa. Choć dla wielu słowo „papa”, kojarzy się w sposób niezbyt przyjemny, to gont będący jej następcą naprawdę jest godny uwagi. Składa się z kilku warstw, gdzie każda będzie pełniła określoną funkcję. Jest dość lekki, tak więc będzie nadawał się na niemalże każdy rodzaj dachu. Może mieć również różne kształty oraz wzory, dzięki temu może stanowić doskonałą imitację dachówki bądź pokrycia drewnianego. Ceny gontu bitumicznego rozpoczynają się już od ok. 17 zł za metr 2. Przy czym warto pamiętać, że za gont o bardziej wymyślnym kształcie będziemy musieli zapłacić nawet 50 – 60 zł za metr 2. Tutaj więc liczą się również walory dekoracyjne. 


Czy pokryć dach tanio? – blacha 

Klasycznym rozwiązaniem na pokrycie dachu jest blacha. Ma ona różny kształt i bez problemu będziemy mogli dopasować ją do wyglądu i wymagań naszego dachu. Wybór naprawdę jest duży od klasycznych płaskich blach, po trapezowe i blachodachówki. Najtańszym rozwiązaniem są blachy trapezowe. Ich ceny zależne są od tego, czy są to modele ocynkowane, powlekane a może alucynkowe. Cena blachy trapezowej alucynk to ok. 22 zł za metr 2. Za blachodachówkę musimy zapłacić od 25 zł za metr 2 do nawet 40 zł za metr 2. 
 
Firma dekarska, która buduje, remontuje i naprawia dachy. Ekspresowe usługi dekarskie w Warszawie znajdziesz u dekarzy w Prow-dach.

Dachówka ceramiczna 

Aby nasze porównanie było pełne warto też wspomnieć o dachówkach ceramicznych. Dach pokryty dachówką wygląda bardzo efektownie. Decydują się na dachówkę, musimy pamiętać o tym, że kupujemy je na sztuki. Cena dachówki rozpoczyna się ok. 3,5 zł za sztukę wzwyż. Warto też pamiętać, że potrzebne będą mam również dachówki krawędziowe, czyli te, które będą stanowiły wykończenie całego dachu. Ich cena jest już kilkakrotnie wyższa i może sięgnąć nawet 26 zł za sztukę. Nie da się też jednoznacznie określić, ile sztuk dachówki będzie potrzebnych na pokrycie 1 metra 2 dachu. Czasami wystarczy 10, a czasami nawet aż 17 sztuk. Dużo zależy od jego konstrukcji – pochylenia. Konkretne liczny podają wyspecjalizowane firmy zajmujące się sprzedażą dachówki. Możemy udać się po bezpłatną wycenę w tym zakresie, aby dokładnie oszacować koszty. W efekcie jednak dachówka jest rozwiązaniem najdroższym i raczej nie wchodzi w grę, jeśli zastanawiamy się na tym, czym tanio pokryć dach

Problem z rynnami? Napraw rynny w Warszawie z profesjonalnymi dekarzami.