dywan shaggy w sypialni

Dywan shaggy cieszy się dużą popularnością, dlatego też postanowiłam zebrać opinie na jego temat. W dzisiejszym poście znajdziecie poglądy kilku osób, które użytkują dywan i mogą się śmiało wypowiedzieć na temat. Dowiecie się — jak się czyści dywan shaggy, jak odkurza oraz co najważniejsze czy kupiliby ten dywan ponownie. 

Dywan shaggy – co to jest? 

Na samym początku, zanim przejdę do samych opinii, chcę uściślić, o jakim dywanie mówimy. Dywan shaggy – określany również jako włochacz, posiada wysokie runo sięgające nawet 8 cm. Dywan jest niezwykle miękki i puszysty, co z pewnością każdemu wnętrzu nada niezwykłej przytulności. Poszczególne rodzaje dywanów shaggy różnią się między sobą wysokością runa, wyglądem włosów oraz kształtem. 

dywan shaggy opinie

Dywan shaggy – opinie pozytywne 

Agnieszka – dywan shaggi jest świetny. Nie wyobrażam sobie mojego salonu bez niego. To on nadaje całego uroku. Od razu jest przytulniej. Każdy z gości zachwyca się jego wyglądem. 

Alina – Mam go w sypialni, gdy wstaję, świetnie ogrzewa mi stopy. Wszelkie zanieczyszczenia wchodzą w głąb dywanu, więc ich nie widać. Odkurzam normalnie jak każdy inny dywan w moim domu. Polecam mniejszy rozmiar, bo wtedy tak się nie będziecie męczyć przy praniu czy odkurzaniu.

Anna – Fajny taki mięciutki. Z pewnością kupię ponownie tylko inny kolor. Moje dzieci bardzo lubią bawić się na tym dywanie. Córka często się na niego kładzie, bo przypomina jej misia.

Dywan shaggy – opinie negatywne 


Ewa - Niestety ze względu na to, że ma długi włos, doskonale zbiera kurz. Musiałam go usunąć z domu, ze względu na moją alergię. 

Sylwia – Dywan prezentuje się świetnie, ale kompletnie się u nas nie sprawdził, ze względu na konieczność częstego czyszczenia. Z wierzchu to nie problem, najgorzej jak grud zostaje w głębi dywanu.

Nina – Niestety miałam taki w łazience. Po dwóch latach zaczęły wychodzić włosy, na pewno go więcej nie kupię. 

Anna – Na początku wygląda super, ale z czasem włos się gnicie i jest już gorzej. Poza tym naprawdę trzeba się namęczyć, żeby go dobrze wyczyścić, nie mówię tutaj od odkurzaniu, przecież każdy trzeba dywan odkurzać, ale o myciu takiego dywanu. Trudniej go wyprać samemu, trzeba oddawać do pralni. Jak zacznie się mocno go trzeć, to mogą włosy wychodzić. Taki urok. Jasne kolory to tragedia. Do dywanu przyczepia się każdy brud, o sierści już nie wspomnę. Więc jeśli ma się zwierzęta w domu, to ten dywan zupełnie odpada. Jedynie okruszki w głąb wchodzą to tak tego nie widać. 

Opinie na temat dywanu shaggy są podzielone. Na pewno wszystko zależy od tego, gdzie będziemy użytkowali dywan i czy w naszym domu są zwierzęta i dzieci. Na pewno dużo zależy od samej jakości dywanu i wysokości runa. Im wyższe runo, tym więcej możemy mieć problemów z jego gnieceniem czy późniejszym praniem. Dywan bezdyskusyjne jest jednak świetnym dodatkiem do salonu. Musicie więc sami ocenić, czy warto kupić akurat ten rodzaj dywanu.