upięcia firan

Przygotowałam dla Was przykładowe upięcia firan, bo wiem, że często nasze wnętrza potrzebują odmiany, a rzadko kto wie, że małą metamorfozę możemy zrobić już zmieniając wygląd naszych okien. Nie jest to szczególnie pracochłonne, tylko potrzebujemy pomysłu czy małej inspiracji. 


Moje upięcia firan wykonałam na prostej firance z gipiury wykonanej na taśmie, rozciętej na środku na dwie równe części. Firanka jest biała więc bez problemu możemy dobrać do niej inne dodatki w postaci kolorowych zasłon. Wszystko zależy od kolorystyki naszego wnętrza. Prezentowane przez ze mnie upięcia są na tyle uniwersalne, że świetnie sprawdzą w sypialni, salonie czy innym wybranym pomieszczeniu. Ja w ten sposób upinam firanki w sypialni i jestem bardzo zadowolona. Ten rodzaj daje mi niemalże nieskończone możliwości jeśli chodzi i ich upinanie. Nie muszę martwić się, że szybko mi się znudzą, bo każdego tygodnia będzie inaczej. Latem kiedy słońca jest więcej i chcę, aby wnętrze tak się nie nagrzewało, nie upinam firanek, zostawiam je zwyczajnie zawieszane na taśmie marszczącej. Jesienią i zimą, podpinam firanki z bardzo praktycznego powodu, pod oknem znajduję się grzejnik i chcę aby więcej ciepła dostawało się do środka. Nie upięte firany w takie dni mogą tylko blokować dostęp ciepłego powietrza, a tego zwyczajnie nie chcę. 

Upięcia firan – przykłady 

1. Firana bez upięcia – polecane w okresie letnim, gdy na dworze  bardzo intensywnie świeci słońce 


2. Firana upięcie jednostronne lewe typ I


3. Firana upięcie jednostronne prawe typ I
4. Firana upięcie jednostronne lewe typ II


5. Firana upięcie całościowe lewe
6. Firana upięcie całościowe prawe


7. Firana upięcie typ I8. Firana upięcie typ II


9. Firana upięcie asymetryczne


10. Firana upięcie wysoko
Jak sami widzicie z takich firan można zrobić dziesięć różnych i co najważniejsze innych upięć. Jeśli dodamy do tego zasłony otrzymamy nieskończoną ilość różnych kombinacji.