biblioteczka do pokoju dziecka
Źródło: www.bambooko.eu
Biblioteczka w pokoju dziecka jest idealnym miejscem do przechowywania ulubionych książek czy innych bibelotów. Wbrew pozorom nie musi być nudna i stanowić tylko ciąg asymetrycznie przedzielonych półek. Na rynku mamy bardzo dużo ciekawych rozwiązań, które pozwolą na stworzenie oryginalnej i ładnej aranżacji, która nie tylko będzie pełniła funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną.

Biblioteczka w tradycyjnym ujęciu

Dla większości z nas, pojęcie biblioteczka kojarzy się z tradycyjnym regałem, ciężkim i masywnym meblem. Niestety jest to trochę krzywdzące, bo współcześnie możemy stworzyć biblioteczkę zupełnie odbiegającą od tego stereotypu. Najmodniejszym rozwiązaniem jest biblioteczka umieszczona na ścianie, ale jeśli nie mamy tak miejsca możemy wykorzystać też meble, które już posiadamy w naszym wnętrzu. Prosty regał z półkami może stanowić świetną bazę do stworzenia miejsca do przechowywania swoich książkowych zbiorów. Jeśli dodamy do tego różnobarwne akcesoria, nadamy naszej biblioteczce indywidualnego charakteru. 
 
Źródło: www.bellamy.pl kolekcja mebli Hoppa

Źródło: www.bellamy.pl kolekcja mebli Ruban

źródło: www.bambooko.eu

Biblioteczka z półek na ścianę 

Biblioteczkę do pokoju dziecka z powodzeniem możemy zrobić z kilku półek zawieszonych na ścianie. Cała konstrukcja przypomina kształtem regał. Potrzebujemy tylko odrobinę miejsca, aby wszystko ładnie się komponowało. Takie półeczki można wykonać samemu lub kupić gotowe. Świetnie sprawdzają się półki z IKEA, mimo, że nie są to typowe półki na książki. Ich docelowym celem jest przechowywanie zdjęć i obrazków. Dostępne są w kolorze białym i czarnym w dwóch rozmiarach. Można też wykorzystać półkę na przyprawy z IKEA. Ma naturalną barwę drewna, którą można pomalować na inny dowolny kolor pasujący do wnętrza. Możemy też kupić gotowe półki w sklepach internetowych.
 
1)
2)

3)

Dzięki półeczkom efektownie wyeksponujemy naszej książki. Maluszek będzie mógł też samodzielnie sięgać po książki, jeśli półka będzie umieszczona na odpowiedniej wysokości. Niestety taka biblioteczka z pewnością nie pomieści wszystkich posiadanych przez nas książek. Będzie pełniła raczej funkcję dekoracyjną niż praktyczną. 

Biblioteczka jako stojak na książki 

Stojak ala gazetownik lub inaczej korytko świetnie sprawdza się w roli małej biblioteczki. Dzięki niemu dziecko będzie miało swobodny dostęp do książek i bez problemu może same po nie sięgać. To rozwiązanie można zastosować zwłaszcza wtedy, gdy brakuje nam miejsca na ścianie, a dysponujemy wolną przestrzenią np. przy łóżku dziecka. Taką biblioteczkę z powodzeniem możemy wykonać sami. Nie jest to zbyt skomplikowane pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednimi narzędziami.


4)

 5)

Biblioteczka o oryginalnym kształcie

Biblioteczka na książki w pokoju dziecka nie musi być nudna i swoim kształtem przypominać tylko zwyczajny regał z regularnie podzielonymi półkami. Jej kształt może nawiązywać do domku czy nawet drzewa. Możemy ją ozdobić dodatkowymi elementami tj. ptaszki czy chmurki. Ta propozycja jest idealna nie tylko dla miłośników przyrody, ale również minimalistycznych i skandynawskich dodatków. Sami przyznacie, że wobec takiej biblioteczki nie da się przejść obojętnie. Jest to moja ulubiona propozycja i gdyby nie cena (koszt to bagatela ok. 700 zł) już by była w pokoju mojej córki Nadi.

6)
1) 2) 3) 4) 5) 6) 7) źródło: www.bambooko.eu
Przyznam się Wam szczerze, że bardzo podobają mi się biblioteczki do pokoju dziecka właśnie w takich aranżacjach. Od razu chce się sięgać po książki, aby je czytać. Musicie też przyznać, że efekt dekoracyjny jest po prostu świetny. Ja planuję stworzyć biblioteczkę z półek zawieszonych na ścianie. Mam je już nawet kupione, tylko trzeba pomalować ścianę i je zawiesić. Pokarzę Wam efekt końcowy ja tylko skończę.