cyfry do druku

Przygotowałam cyfry do druku za darmo specjalnie dla Was. Wiem, że bardzo wiele mam szuka takich gotowych cyferek, bo nie zawsze mamy czas. Organizacja domu jest dość pracochłonna, a tak cyfry można łatwo wydrukować, wyciąć i są one już gotowe do użytku. Aby pobrać cyfry wystarczy, że klikniecie prawym przyciskiem myszy na obrazek i wybierzecie opcję zapisz jako.

Takie cyfry są niezastąpione podczas nauczania początkowego. Nie oszukujmy się, małemu dziecku bardzo trudno będzie opanować materiał w przedszkolu, jeśli mu w tym trochę nie pomożemy. Z drugiej strony mamy też bardzo wiele innych obowiązków, które trzeba odpowiednio zorganizować. 
 
Aby prawidłowo rozpoznać liczby konieczne jest opanowanie nazw, a potem skojarzenie ich z odpowiednim wyglądem cyfry. Dziecko musi skojarzyć też poszczególną cyfrę z określoną wartością, a to już nie lada wyzwanie. Jak widzicie, nauka cyfr wymaga ćwiczeń również w domu. 

Cyferki do druku dla dzieci, które mam dla Was są dość duże. Przygotowałam je na własne potrzeby. Musiałam nauczyć dzieci liczb przed wizytą u okulisty. Co prawda nie wszystkich, ale był to duży impuls do rozpoczęcia samodzielnej nauki. Potrzebowałam cyfr, które są praktyczne. W sieci można znaleźć mnóstwo cyferek z różnymi dodatkami typu wesołe minki, bajkowe postacie czy inne dodatki. Nie koniecznie jest to dobre, gdy zależy nam na nauce liczb u dzieci. Z własnego doświadczenia wiem, że dziecko bardziej zwraca uwagę na dekorację niż na samą istotę czy cyfrę. Moje liczby są więc pozbawione dekorów, może następnym razem przygotuję dla Was wersję z ozdobami. 

Na 1 stronie znajdziecie cyfrę 1, 2, 3, 4, 5, 6. Druga strona to cyfra 7, 8, 9 oraz 0, 1, 2. Celowo przygotowałam je w kolorze czarnym, aby były bardziej widoczne. Każda z cyferek posiada ramkę, która ułatwi wycinanie. Całość drukujemy na zwykłej kartce o formacie A4. Na jednej stronie mieści się aż 6 cyfr. Ja od razu pod wydrukowaniu zalaminowałam całość. Dzięki temu moje pomoce zyskały na trwałości. Jeśli nie macie w domu laminatora możecie wydrukować liczby na sztywnym papierze tj. np. blok techniczny albo udać się po pierwszego lepszego punktu ksero. Tam, jeśli świadczą takie usługi, powinni Wam zalaminować cyferki. 

https://www.ceneo.pl/11120986#crid=296827&pid=9259

Poniżej cyferki na 1 kartce A4.Jeśli ktoś potrzebuje może skorzystać z pojedynczych cyferek i tak poniżej macie kolejne cyfry od 1 do 9.
cyfra 0 do druku

cyfra 1 do druku

cyfra 2 do druku

cyfra 3 do druku

cyfra 4 do druku

cyfra 5 do druku

cyfra 6 do druku

cyfra 7 do druku

cyfra 8 do druku

cyfra 9 do druku

Mam ogromną nadzieję, że moje cyfry do druku za darmo przydadzą się Wam i skorzystacie z nich. Koniecznie dajcie mi znać w komentarzu. To będzie też stanowiło dla mnie mobilizację do dalszej pracy.