farby strukturalne wzory


Farby strukturalne posiadają różne wzory, kolory które różnią się między sobą zarówno samym odcieniem, jak i strukturą. Pozwalają na uzyskanie ciekawych efektów wizualnych na ścianie czy suficie. Przed podjęciem decyzji dotyczącej wyboru odpowiedniej farby, warto obejrzeć wzornik farb strukturalnych. 

Jak dobrać kolor farby strukturalnej do wnętrza?

Farby strukturalne są szczególnym rodzajem farb. W przeciwieństwie do większości farb wewnętrznych świetnie sprawdzają się zarówno na powierzchniach gładkich, jak i chropowatych. Zwykła farba w przypadku nierówności może je jeszcze bardziej uwidocznić. Farba dekoracyjna idealnie retuszuje wszelkie niedoskonałości i mankamenty. Co więcej malowanie farbę strukturalną jest dużo łatwiejsze od malowania zwykłą farbą. Z powodzeniem poradzi sobie z tym nawet laik. Możemy uzyskać taką powierzchnię, jaka nam się podoba. 
 
Ciekawe porady odnośnie wykończenia wnętrz i ogrodu znajdziesz również na blogu https://www.domzogrodem.eu.

 
Przy wyborze wzoru należy brać pod uwagę szereg czynników, które decydują o efekcie końcowy. Warto skorzystać z wzornika farb strukturalnych. Wzorniki oraz katalogi są ogólnodostępne w punktach sprzedaży. Zazwyczaj są to fotografie koloru na papierze. Należy jednak mieć świadomość, że kolor oraz struktury przedstawione we wzornikach będą inaczej się prezentowały optycznie na większej przestrzeni, niż te które zostaną wykonane na jej niewielkiej części. Jeśli nie jesteśmy pewni, można poprosić sprzedawcę o stworzenie dla nas indywidualnych próbek na większych wymiarach. 

Na ostateczny wygląd farby strukturalnej we wnętrzu będzie mieć również wpływ chociażby pora roku, kolor podłogi, mebli, poziom nasłonecznienia czy oświetlenie użyte w wnętrzu itp. Efekt końcowy zależny jest również od stopnia rozcieńczenia farby, czyli tego ile wody wlejemy do samego koloru przed malowaniem. 

Dużą popularnością cieszą się również tynki dekoracyjne.Tynk to warstwa złożona z gipsu lub zaprawy i jest od wielu lat wykorzystywana w budownictwie. W tym artykule znajdziesz Tynki dekoracyjne do domu rodzaje tynków dekoracyjnych do domu oraz więcej informacji na temat samych tynków.

Farby strukturalne wzory 

Specjalnie dla Was zebrałam wzorniki farb strukturalnych Ecorson. Jest to farba dekoracyjna (wersja Corado baza Silver), którą użyliśmy w naszym przedpokoju i na klatce schodowej. U nas sprawdziła się świetnie. Zamaskowała wszystkie odcienie po poprzedniej nietrafionej zwykłej farbie. Dzięki temu, że jest tylko jedno źródło światła dziennego, farba idealnie się mieni. Długo zastanawialiśmy się którą farbę ostatecznie wybrać, ale było warto. Sprawdźcie, jak to u nas wygląda. I tak możecie wybrać kolory wśród farby dekoracyjnej perłowej Corado. Odcienie Corado są bardzo subtelne, zawierają dodatki metaliczno – perłowe, co powoduje zapierającą dech w piersiach grę światła na ścianie. 


farby strukturalne wzory

Istnieję też różne metody nanoszenia farby. 
Wzór linowy – to nic innego jak symetryczne linie wykonane pod skosem, równolegle do siebie. 


Wzór mieszany – przysłowiowa mazaja, zazwyczaj wykonujemy ruchy koliste pędzlem, raz w jedną, raz w drugą stronę. 


Wzór Halley – wykonany przy użyciu wałka. 


Możecie też wybrać aksamitną farbę dekoracyjną Cromo Grey


Dla miłośników brokatu polecam farbę dekoracyjną z brokatem Lumicenta Satinato. Lumicenta występuje w dwóch wersjach: matowej oraz satynowej. Na uwagę zasługuje również farba Perlagrande, która jest bardzo wyraziście perłowa. 


Na koniec wzornik farby Revello. Przydatny zwłaszcza dla tych, którzy szukają farby dekoracyjnej w głębokim macie. Powiem szczerze, że dość fajny rodzaj farby dekoracyjnej, przecież nie wszyscy lubią wnętrza, które się mienią. Miła odmiana dla wersji z połyskiem. 


Jak widzicie wybór odpowiedniego koloru może okazać się nie lada problemem. Wzorów farb dekoracyjnych jest naprawdę bardzo dużo, co wcale nie ułatwia zadania. Mam nadzieję, że przedstawione przeze mnie farby strukturalne wzory pomogą Wam w podjęciu ostatecznej decyzji. Jestem pewna, że farba będzie stanowić oryginalne wykończenie waszego wnętrza. 
 
Wysokiej klasy farby dekoracyjne i lakiery remontowe znajdziesz na stronie hurtowni budowlanej: http://www.ekodomdg.sklep.pl/produkty/farby-i-lakiery,2,5684.


 źródło zdjęć: ecorson.com/pl