program do projektowania łazienkiProgram do projektowania łazienki jest idealny, gdy chcemy samodzielnie zaprojektować swoje wnętrze. Wbrew pozorom nie musimy korzystać od razy z usług architektów i projektantów wnętrz. Skorzystanie z porady profesjonalisty wiąże się z dodatkowymi kosztami, a nie wszyscy posiadają dodatkowy budżet na ten cel. Samodzielne projektowanie daje dużo satysfakcji i większe pole do realizacji swoich pomysłów. Jesteśmy elastyczni i możemy stworzyć funkcjonalną, i estetyczną łazienkę bez wychodzenia z domu. Nie wiesz, jaki program do projektowania łazienki wybrać, sprawdź ranking darmowych programów

Program do projektowania łazienki online 

Dzięki programowi do projektowania łazienki można w kilku krokach zaprojektować wirtualnie łazienkę dostosowaną do własnych upodobań oraz wymagań. Nie potrzeba specjalistycznych umiejętności. Wystarczy podstawowa umiejętność obsługi komputera oraz zmysł estetyczny. Nie zawsze trzeba znać się na panujących trendach. Wiele programów wyposażonych jest w biblioteki z gotowymi projektami według określonych stylów. Bez problemu użytkownik zaprojektuje łazienkę w stylu boho czy też tradycyjnym, przeznaczona dla jednego użytkownik bądź też całej rodziny. 


Dostępne są również różne wersje programów do projektowania. Można projektować online bądź też korzystając z wersji instalacyjnej. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się programy do projektowania, z których można skorzystać bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej. Wersja online wymaga jednak dosiadania stałego łącza internetowego, bez tego nie możemy rozpocząć pracy. Projektowanie łazienki online nie wymaga jednak instalowania aplikacji, przez co nie musimy posiadać wolnego miejsca na dysku. 
 
Jak można przeczytać w serwisie deko-rady.pl, w dziale aranżacji łazienki - bardzo ważna jest funkcjonalność:
Jednak sam wystrój łazienki to nie wszystko – trzeba również skupić się na funkcjonalności. To bowiem aspekt praktyczny salonu kąpielowego sprawia, że czujemy się w nim odpowiednio.  


1. Planer łazienki 

Chcąc zaprojektować swoją łazienkę, możemy też skorzystać z Plenera łazienki. Został on stworzony przez Villeroy & Boch i działa online. Strona działa w języku polskim. Dostępna jest pomoc na stronie głównej programu, wyjaśniająca jak krok po kroku projektować łazienkę. Łazienka utworzona jest w oparciu o asortyment firmy. Możliwy jest podgląd wizualizacji w 3D. Po pomyślnym ukończeniu projektu użytkownik otrzymuje swój projekt i wszystkie o wybranych produktach w formacie PDF. Dużym ułatwieniem dla użytkownika jest dostęp do gotowych projektów dla różnych łazienek. Możemy od razu zacząć projektowanie małej łazienki z prysznicem, małej łazienki z wanną, łazienki typu wellness czy łazienki przeznaczonej dla gości.
 

program do projektowania łazienki online


2. Power NET+ 2012

Program Power NET+ 2012 jest darmowym programem do projektowania udostępnionym na stronie CAD Projekt K&A. Umożliwia projektowanie online różnego rodzaju wnętrz, nie tylko łazienki. W bazie programu dostępne są różnego rodzaju płytki ceramiczne. Z programu można korzystać w wersji online, jaki i desktop. Wizualizacja jest przedstawiana w formacie 3D bądź 2D. Program posiada funkcję zapalania świateł oraz wyświetlania odbić w lustrach czy na płytkach podłogowych, dzięki temu możemy uzyskać bardzo realny projekt. Obsługa programu odbywa się w pełni w języku polskim. W razie problemów możemy skorzystać z płatnej oferty aranżacji wnętrza na stronie programu. 

program do projketowania łazienki w 3D

Program działa online, wystarczy, że skorzystamy z przeglądarki internetowej. Możemy zainstalować go również na komputerze, ale wymagane jest oprogramowanie Mac. Program jest w 100% bezpłatny. Przyda się w trakcie projektowania. Użytkownik może skorzystać ze wstępnych projektów w popularnych stylach i zaprojektować swoją łazienkę w stylu hotelowym, boho, minimalistycznych, tradycyjnych, na wzór Spa czy dostosowanych do potrzeb dużej rodziny. Możliwości jest kilka. Program posiada dużą bazę elementów potrzebnych do projektu tj. okna, drzwi, lustra, płytki, bidety, umywalki i wiele, wiele innych. Gotowy projekt możemy obejrzeć w rzucie 2D oraz 3D. Na stronie głównej dostępne są video tutoriale, pokazujące jak w pełni wykorzystać możliwości programu. Wadą jest brak polskiej wersji, obsługa odbywa się w języku angielskim. 

3 D Bathroom Planner program do projektowania


Jest to program online dostępny w języku obcym. Musimy znać przynajmniej podstawowe wyrażenia w języku angielskim. Zaletą jest z pewnością to, że aby z niego korzystać, wcale nie trzeba perfekcyjnie znać jeżyka obcego. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, tak że nawet laik poradzi sobie z nią. Intuicyjnie tworzy się projekt, dzięki ikonom przedstawiającym poszczególne elementy wyposażenia wnętrza. Udostępniany jest całkowicie za darmo. Pozwala na tworzenie wizualizacji łazienki w rzucie 3D, 2D oraz oglądanie projektu w koncie 360 stopni. Program do projektowania łazienki do zainstalowania na komputerze Niektóre programy trzeba zainstalować na dysku, jest to wymóg niezbędny do prawidłowego działania aplikacji. Zaletą takiego rozwiązania, jest nieograniczona możliwość aranżacyjna wnętrza w każdym miejscu i czasie. Użytkownik nie jest uzależniony od dostępu do Interentu. Może projektować swoją wymarzoną łazienkę, chociażby jadąc pociągiem. 1. Program Moja Łazienka 1.92 

Moja Łazienka to program przeznaczony do projektowanie łazienki stworzony przez firmę KOŁO. Tę aplikację pobrało już ponad 620 tys. użytkowników. Program jest udostępniany bezpłatnie na licencji freeware. Obsługa programu jest bardzo prosta i odbywa się w języku polskim. Projekt użytkownik musi rozpocząć od zdefiniowania kształtu oraz wymiarów pomieszczenia. Potem dobieramy kolory ścian i podłogi. Po wprowadzeniu wszystkich elementów pomieszczenia możemy zobaczyć ją w wizualizacji trójwymiarowej. Producent udostępnia kilka przykładowych projektów łazienek, które można modyfikować w zależności od swoich potrzeb. 

Program do projektowania wnętrz darmowy czy płatny 

Jak wynika z zestawienia, decydując się na samodzielne projektowanie łazienki, możemy skorzystać z różnych programów. Darmowe wersje nie służą jednak do profesjonalnego projektowania wnętrz. Specjaliści używają innych programów, które dają możliwości precyzyjnego stworzenie projektu łazienki. Czasami jest to konieczne, gdy chcemy zaprojektować bardzo wymagające wnętrze ze skosami i różnymi pionami. Można też odczuć dużą różnicę między programami płatnymi a tymi oferowanymi bezpłatnie. Programy płatne to jednak spory wydatek czasami nawet 3 - 5 tys zł (w tych granicach kosztuje chociażby program PRO100 wer.6 pełna), Jeśli jednak mamy czas, chcemy zaoszczędzić i mieć satysfakcję, że zrobiliśmy coś sami, warto wybrać mniej profesjonalne narzędzia. Po skomplikowaną dokumentację techniczną oraz fotorealistyczne wizualizacje zawsze udamy się do projektanta wnętrz.