sisal

Dużo osób szuka sizal gdzie kupić go najtaniej. Tak naprawdę to zależy do tego, czego szukamy - sianko dekoracyjne sizal, sznurek sizal a może dywan sizal. Pod pojęciem sizal kryje się wiele różnych produktów i półproduktów. Wskażę Ci jednak sklepy, gdzie sizal kupisz bez problemu w każdej postaci. Oto one. 


Sizal allegro 

Allegro to jedno z wielu miejsc, gdzie kupimy sizal, wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszemy odpowiednie słowo. Sianko sizalowe znajdziemy również pod nazwą sianko dekoracyjne bądź włókno agawy. Możemy też od razu udać się do kategorii – Kolekcje i sztuka – Rękodzieło – Scrapbooking – Dodatki i ozdoby – Sianka. Jeśli szukamy sznurka z sizalu, warto wpisać w wyszukiwarkę pojęcie lina / linka sizalowa lub drapak. Zazwyczaj sznurki sizalowe ze względu na wysoką trwałość i wytrzymałość są używane do wytwarzania drapaków bądź zabawek dla kotów. Idealne są również do wykonywania makramy czy łapaczy snów. Na allegro kupimy również dywan sizal w różnych kolorach. 


Zagraniczne portale zakupowe 

Sizal można kupić z powiedzeniem na zagranicznych portalach zakupowych tj. Alixpress. Alixpress, to chiński odpowiednik naszego krajowego allegro. Można tam kupić wszystko, począwszy od guzika, po dużo gabarytowe produkty typu meble czy elektronikę. Oczywiście sizal też kupimy. Zazwyczaj małe przedmioty są wysyłane w ramach darmowej przesyłki. Czasami niektórzy sprzedawcy liczą sobie dodatkowe kwoty. Ceny na Alixpress są bardzo konkurencyjne, można znaleźć tam naprawdę tanie rzeczy. Niestety trzeba liczyć się z faktem, że na produkt trzeba będzie nam poczekać. Jeśli będziemy mieć szczęście, to przesyłkę otrzymamy nawet w 3 tygodnie. Kupujący są objęci 60-dniowym okresem ochronnym. Jeśli do tego czasu nie otrzymamy produktu, można otworzyć spór i Alixpress zwróci nam całą wpłaconą kwotę. Braku przesyłki nie musimy zgłaszać na policję, to sprzedawca musi udowodnić, że przesyłkę wysłał. Sprzedawca otrzymuje pieniądze za towar w momencie potwierdzenia jego otrzymania przez kupującego. Szkoda, że na allegro nie ma takiej opcji. 

Ceneo 

Ceno działa na zasadzie porównywarki, z tym że porównuje ceny określonego produktu w kilku sklepach, dzięki temu będziemy mogli wybrać ofertę, która będzie najtańsza i najbardziej odpowiadała naszym oczekiwaniom. Ceneo jest tak rozbudowane, że znajdziemy nie tylko sizal, ale też inne produkty. Wystarczy wybrać odpowiednią kategorię. 

Hurtownia florystyczna 

Kolejnym miejscem, o którym warto pamiętać, jest hurtownia florystyczna. Możemy wybrać zarówno zakupy stacjonarne, jak i online. W sieci z powodzeniem można zrobić zakupy w takiej hurtowni. Kupimy w niej sianko dekoracyjne sizal czy sznurek. Zazwyczaj dostępne są różne kolory sianka w różnej wielkości opakowaniach. Jeśli decydujemy się na zakupy online, warto kupować większe ilości, bądź wybierać odbiór na miejscu, bo może się okazać, że koszt dostawy kilkakrotnie przekracza cenę sizalu.