litery do druku szablony

Nauka liter jest czynnością dość złożoną. Dziecko musi opanować umiejętność nie tylko rozpoznawania poszczególnych kształtów, ale również ich nazywania. Aby usprawnić ten proces, warto skorzystać z różnych pomocy tj. szablony liter do druku. Poniżej przygotowałam dla Was gotowe litery do druku szablony, wystarczy tylko, że je pobierzecie i wydrukujecie.

Dziecko uczy się szybciej, jeśli litery będą mu przedstawiane w atrakcyjny sposób. Zresztą ta zasada dotyczy nie tylko dzieci, dorośli również uczą się szybciej i efektywniej, jeśli mają materiały ciekawe wizualnie. Szablony liter przydadzą się w pierwszym etapie nauki. Dziecko wspólnie z rodzicem może wyciąć daną literę, a potem ją dowolnie ozdobić. W przedszkolach dzieci bardzo często wykonują właśnie takie ćwiczenia. Kontury liter przyozdabiane są za pomocą kredek, flamastrów czy wyrywanych karteczek z bibuły. Gotowe prace są wieszane na tablicach. 

W domu również dla utrwalenia nazwy i kształtu litery po skończonej pracy można ją gdzieś powiesić. Świetnie, gdy jest to dobrze widoczne miejsce np. drzwiczki lodówki czy ściana. Przy każdej okazji warto utrwalać nazwę danej litery poprzez powtarzanie. Takie wykorzystanie szablonów staje się świetną okazją do wspólnej zabawy o charakterze edukacyjnym. Dziecko będzie czerpało z tego mnóstwo pozytywnej radości, co będzie stanowiło dodatkową motywację do nauki liter.
https://www.ceneo.pl/11121029#cid=31105&crid=296831&pid=9259
Wielkie Litery Profesjonalny Szablon

Szablony liter do druku 

Do czego jeszcze przydadzą się szablony liter? Można je również wykorzystać jako szablony malarskie, chociażby przy tworzeniu plakatów czy dekoracji na ścianę (np. nazw imion w pokoju dziecka). Z wyciętych liter łatwo tworzy się wyrazy czy inne dowolne konfiguracje. Specjalnie dla Was przygotowałam gotowe szablony do druku zawierające zarówno małe, jak i duże litery alfabetu, co z pewnością ułatwi Wam pracę. Możecie od razu pobrać wszystkie w formacie A4 bądź też skorzystać z pojedynczych egzemplarzy. Decyzja zależy już od Was. Nie przejmujcie się też rozmiarem liter. Możecie go dowolnie kształtować. Każda drukarka pozwala na skalowanie rozmiaru. Wystarczy, że zmienić ustawienia, a otrzymacie szablon o określonej wysokości. 

litera a b do druku

litera c d do druku

litera e f do druku

litera g h do druku

litera i j do druku

litera k l do druku

litera m do druku

litera o p do druku

litera r s do druku

litera t u do druku

litera w do druku

litera x y do druku

litera z do druku

Na koniec też mała sugestia, jeśli zależy Wam na większej trwałości liter, pamiętajcie, aby wydrukować je na papierze o grubszej gramaturze. Świetnie sprawdzi się brystol czy blok techniczny. Litery będą sztywniejsze i bardziej odporne na działanie różnych czynników. Można też zalaminować szablony. Podobnie, gdy litery po wydrukowaniu mają być gdzieś naklejane. Możemy od razu wydrukować je na papierze samoprzylepnym. Wówczas wystarczy, że tylko wytniemy dokładnie kontury i nie będziemy musieli używać dodatkowego kleju, aby je przykleić do wybranej powierzchni. Litery do druku szablony mają więc nie tylko charakter edukacyjny, ale również dekoracyjny, wszystko zależy, w jaki sposób je wykorzystamy. Możliwości jest naprawdę wiele. Napiszcie mi, czy kontury liter się Wam przydały. Koniecznie zostawcie po sobie ślad w postaci komentarza na końcu postu. Będzie mi bardzo miło, że cenicie moją pracę.