program do projektowania pokoju
Wiele osób chce spróbować swoich sił w projektowaniu wnętrz. Nic w tym dziwnego, taka umiejętność jest niezwykle ważna, gdy chcemy stworzyć oryginalną przestrzeń i jednocześnie zaoszczędzić na usługach projektanta wnętrz. Idealnym rozwiązaniem dla początkujących jest darmowy program do projektowania pokoju. Na rynku jest ogromny wybór programów, dziś opiszę Wam moim zdaniem jeden z najlepszych. A oto on!

Jaki program do projektowana pokoju? 

Współpraca z osobą, która profesjonalnie zajmuję się projektami pomieszczeń, nie zawsze jest łatwa, zwłaszcza gdy mamy zupełnie inną wizję na naszego wnętrza. Samodzielne projektowanie daje też dużo satysfakcji pod warunkiem, że będziemy korzystać z dobrego programu. 

Nie ulega wątpliwości, że szukamy programu, który będzie łatwy w obsłudze nawet dla osób, które dopiero będą tworzyć swój pierwszy projekt. Prosty interfejs jest ogromną zaletą, pod warunkiem, że nie odbywa się to kosztem funkcjonalności. Zbyt okrojony program nie pozwoli nam rozwinąć skrzydeł w dziedzinie projektowania. Musi więc umożliwiać projektowanie różnych płaszczyzn i elementów, zwłaszcza gdy marzy się nam zaprojektowanie pokoju na poddaszu. Ogromną rolę odgrywa również wizualizacja. To dzięki niej będziemy mogli zobaczyć tworzony pokój w 3D. Dobrze też, gdy możemy regulować perspektywę i patrzyć na projekt pod różnych kątem. Dla mnie must have to również obsługa w języku polskim. 

Program do projektowania pokoju 

Jak już pisałam na wstępie, chcę wam podpowiedzieć, jaki najlepszy program do projektowania pokojów. Według mnie niekwestionowanym liderem wśród darmowych programów jest pCon.planner. pCon.planner to darmowy program do projektowania pokoju dziecięcego, dziennego czy pokoju na poddaszu. Jego funkcjonalność jest tak duża, że stworzymy projekt każdego wnętrza, nawet tego, które jest bardzo wymagające. Żeby jednak nie pisać zbyt chaotycznie, dobrze będzie, gdy po prostu przedstawię Wam w skrócie zalety i wady programu. 

program do projektowania pokoju fukcjonalności

program do projektowania pokoju na poddaszu

Zalety pCon.planner: 

- korzystanie z pCon.planner jest całkowicie darmowe, użytkownik nie ponosi żadnych ukrytych kosztów jego eksploatacji - można się zarejestrować, ale nie jest to konieczne do tworzenia projektu
- pCon.planner jest jednym z najbardziej zaawansowanych programów free. Ja przynajmniej nie znam innego takiego programu dostępnego za darmo o podobnych możliwościach 
- pCon.planner to idealny program do projektowania pokoju na poddaszu, ponieważ mamy możliwość wstawienia okien kaskadowych czy tworzenia łuków oraz skosów, tak niezbędnych podczas projektowania poddasza 
- świetnie sprawdzi się jako program do projektowania pokoju dziecięcego 
- posiada wbudowane różne katalogi produktów i tekstury - zawiera rozbudowaną bazę multimedialną: obrazy czy animację czy wideo 
- podczas projektowania możemy korzystać z różnych elementów architektonicznych: elementów ściany (okna, drzwi, przeszklenia, ściany itp.), obiektów naściennych (przełączników czy gniazdek), źródeł światła (reflektorów czy świateł np. punktowych i kierunkowych), elementów instalacyjnych (rurociągów, grzejników) czy innych dodatkowych elementów ( żaluzje, barierki itp.) 
- pozwala na jednoczesne śledzenie wizualizacji w różnych perspektywach: z góry, dołu, przodu, lewej czy prawej strony itp. - tworzony projekt bardzo szybko się ładuje 
- otrzymane wizualizacje są bardzo realistyczne, na wysokim poziomie, co z pewnością pozwala na wierne odtworzenie przyszłego wyglądu pokoju. 
- program umożliwia druk obrazu, jego eksport czy wydruk w skali - istnieje możliwość wstawienia pole tekstowego czy loga - na stronie producenta są dostępne tutoriale wideo, dzięki którym użytkownik może zapoznać się z funkcjonalnością programu - można skorzystać ze szkoleń w zakresie funkcjonowania programu. - Oferowane są szkolenia online niezależnie od stopnia zaawansowania w użytkowaniu pCon.plannera. Można też skorzystać z bezpłatnych szkoleń dla placówek edukacyjnych. Prowadzone są też indywidualne sesje szkoleniowe.
- szkolenia odbywają się zarówno w języku polskim, jak i angielskim 
- prowadzony jest kanał programu na YouTube 

program do projektowania pokoju dziecka

projekt pokoju z programu do projektowania

wizualizacja pokoju z programu pcon planner

Wady pCon.planner: 

- program posiada tylko wersje desktop – co oznacza, że aby z niego korzystać musimy go najpierw zainstalować na dysku komputera. To wiąże się z koniecznością określonego posiadania miejsca na dysku i spełnienia innych wymogów instalacyjnych. - działa tylko w środowisku Windows 
- warto przed pierwszym projektem zapoznać się tutoriale wideo, aby usprawnić tworzenie projektu. To tyle na temat samego programu. Nie ukrywam, że teraz wszystko już od Was zależy. Zainstalujcie go i przetestujcie jego działanie. 

Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu. Koniecznie dajcie mi znać w komentarzu czy pCon.planner sprawdził się u Was jako program do projektowania pokoju darmowy. Możecie też wstawić zdjęcia swoich projektów. Będzie mi bardzo miło.