Wiosna to idealny moment, aby więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Tak naprawdę nie ważne, czy mamy balkon, taras a może ogródek, posiadając odrobinę przestrzeni, możemy ją zagospodarować w taki sposób, że stanie się ona naszą oazą i miejscem wytchnienia. Decydując się na zakup krzeseł ogrodowych, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, bo to przecież o od nich będzie zależeć komfort naszego wypoczynku. 


Dopasuj meble do swoim potrzeb 

Nie każdy ma tyle szczęścia, aby być posiadaczem własnego ogrodu. Jest to o tyle trudne zwłaszcza w dużych miastach i aglomeracjach. Pozostaje więc cieszyć się balkonem, na którym również możemy stworzyć namiastkę zieleni. Planując wymarzone miejsce do wypoczynku, musimy dopasować meble do swoich potrzeb i możliwości. Posiadając mały metraż, musimy zrezygnować z krzeseł o dużych gabarytach, a zastąpić je tymi o zgrabniejszym i bardziej dopasowanym designie. Wybierając krzesła ogrodowe, musimy pamiętać, że nie będziemy używać ich przez cały rok. Na kilka miesięcy będą musiały trafić do piwnicy, garażu bądź innego miejsca składowania. Dobierając meble, nie kupujmy takich, które są bardzo wymagające. Bardzo dobrze sprawdzają się krzesła składane, zwłaszcza że po skończonym sezonie, kiedy to nie mamy problemu z ich późniejszych składowaniem. Można pokusić się również o takie, które spokojnie wkomponują się w styl wnętrza, i poczekają do sezonu w naszym mieszkaniu. 
krzesło ogrodowe
krzesło ogrodowe rozkładane
rozkładane krzesło ogrodowe

Zaplanuj budżet 

Zakup krzeseł ogrodowych wiąże się z określonymi wydatkami. Musimy zaplanować fundusze. Przed podjęciem decyzji powinniśmy przekalkulować, ile możemy wydać i co zrobić, by kupić coś taniej. Zakupy mebli ogrodowych najlepiej robić jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, wówczas możemy liczyć na promocyjne cenny. Niestety najczęściej kupujemy meble w ostatniej chwili, bo przyszła wiosna i chcemy, aby nasz ogród jakoś wyglądał. W takim przypadku warto wybierać mądrze. 


Postaw na trwałość materiału 

Krzesła ogrodowe różnią się między sobą nie tylko gabarytami, ale przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane. Najbardziej uniwersalnym i popularnym materiałem jest drewno. Do ogrodu w stylu nowoczesnym zazwyczaj wybierane są jednak meble ogrodowe z metalu, a nawet szkła. Natomiast jeśli szukamy krzeseł, które łatwo się czyści, warto wybrać te wykonane z tworzyw sztucznych. Wybór jest duży od krzeseł rattanowych, po technorattanowe. Można też pokusić się o takie modele, które stanowią połączenie kilku materiałów. 


Wybieraj krzesła łatwe w utrzymaniu 

Jeśli chcemy, aby krzesła posłużyły nam na długie lata, nie możemy zapomnieć również o ich regularnym czyszczeniu i konserwacji. Tak naprawdę każdy mebel będzie wymagał, aby o niego zadbać. Wyjątkiem są te wykonane z plastyku, ale te nie zawsze wyglądają elegancko i odpowiadają oczekiwaniom użytkownikom. Plastik wciąż kojarzy się z tandetą i niezbyt ekologicznym podejściem. Krzesła wykonane z drewna prędzej czy później będą wymagały odświeżenia i malowania. Metal również może z czasem rdzewieć. Dobrze więc dobrać takie meble, które będą odpowiadały stylowi naszego życia.