Kolory farb do ścian są niezwykle istotne przy aranżacji wnętrza. To głównie one decydują o tym, jak będziemy się czuli w danym pomieszczeniu i czy stanie się ono naszym ulubionym. Dzięki nim tworzy się wyjątkowa atmosfera w miejscu zamieszkania. Niejednokrotnie to właśnie interesujące zestawienia kolorystyczne decydują o tym, że dane wnętrze odbierane jest jako niezwykłe. Przedstawiamy najciekawsze inspiracje zestawień kolorystycznych. 

Odcienie brązu i zieleni

Te modne kolory farb do ścian momentalnie kojarzą nam się z łagodnymi odcieniami natury. Sprawdzają się zwłaszcza w mieszkaniach umiejscowionych w większych miastach, w których kontakt z naturą jest utrudniony. Dzięki takiej aranżacji wnętrza mieszkańcy mają możliwość uspokoić się w towarzystwie odpowiednich barw. Kolory te uspokojają i relaksują, dlatego najlepiej sprawdzą się w sypialni, pokoju dla dziecka bądź salonie. 

Pastele - błękity, szaroście, zielenie

Spokój pastelowych odcieni również wpływa na domowników relaksująco. Takie połączenie barw sprawdzi się w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni, ponieważ optycznie je powiększy. Są to barwy chłodne oraz subtelne - nadają wnętrzom aurę tajemniczości i tworzą poczucie głębi. Grafity i szarości, jako odcienie klasyczne, dają wrażenie równowagi i stabilności. Obok takiego zestawienia kolorystycznego z pewnością nikt nie przejdzie obojętnie. Pastele znakomicie oddają ciszę i łagodność wnętrza. 

Odcienie szarości

Różnorodne odcienie szarości wciąż są w modzie i cieszą się dużą popularnością. Pasują bowiem do rozmaitych stylów wnętrz, zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych czy tradycyjnych. Wybór konkretnych odcieni to już nasza decyzja. Dobrze sprawdzają się one w niezbyt dużych pomieszczeniach, ale warto pamiętać, by były one dobrze oświetlone - najlepiej, by dochodziło do wnętrza jak najwięcej naturalnego światła. Szarość daje wrażenie porządku i stabilności. 

Fiolet i błękity

Barwy niebieskie oraz odcienie fioletu to kolory zimne. Nie każdemu odpowiada ta chłodna sterylność, choć z pewnością prezentuje się efektownie. Dzięki niej uzyskujemy wrażenie harmonii i spokoju. Na przełamanie mroźnego efektu można dodać jedną ścianę w cieplejszym odcieniu, np. beżowym. Takie połączenie daje ciepły, szlachetny i niebanalny efekt końcowy. Sprawdzi się ono w zasadzie we wszystkich pomieszczeniach w mieszkaniu. Jeżeli się na nie zdecydujemy, nie przesadzajmy już z ilością dodatków w danym wnętrzu - może to stworzyć wrażenie kiczu i przesady.

To tylko kilka propozycji modnych połączeń kolorystycznych. Najlepiej samodzielnie eksperymentować z kolorami i przekonać się, co ostatecznie najbardziej nam odpowiada i oddaje klimat naszych wnętrz.