Krzesła drewniane to doskonały pomysł na wykończenie nowoczesnego wnętrza, jak i nieco bardziej tradycyjnej aranżacji rustykalnej. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie znaleźć stylowe modele, nie wydając na to przedsięwzięcie ogromnej kwoty. 
 

Najnowsze trendy

Drewniane meble znowu stały się popularne, kiedy zaczęto zwracać uwagę na psychologię barw. Ciepło kominka nadawało wnętrzu subtelności, dlatego też tworzywa naturalne znalazły swoje zastosowanie w produkcji mebli jako sposób na wprowadzenie klimatycznej nostalgii do zimnych, betonowych wnętrz. Na stronie internetowej warszawskiego salonu Dkwadrat znaleźć można modne modele, wśród których warto wskazać:
– krzesło MD FOLCHA, wykonane z naturalnego drzewa olchowego; proste, idealnie komponujące się ze skandynawską stylistyką;
– model Wicker – wykonany z litego gatunku drzew, ergonomiczna propozycja, nawiązująca swoją stylistyką do czasów drugiej połowy XX wieku;
­– krzesło Hank, które pomimo tego, iż stworzono je ze sklejki, doskonale imituje szlachetny gatunek drzewa;
­– model Riano – uniwersalny projekt dla każdej przestrzeni mieszkalnej;
– krzesło Codo, które pod minimalistyczną formą kryje prawdziwy komfort i wygodę.

Rustykalizm

Meble z tworzywa naturalnego to doskonała opcja nie tylko dla wielbicieli nowoczesnych aranżacji, ale również zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Drewniane krzesła świetnie sprawdzą się w nostalgicznych, ciepłych wnętrzach rustykalnych, w których dominują ludowe i wiejskie elementy dekoracyjne. Styl, nawiązujący do obyczajów warstw chłopskich z przełomu XIX i XX wieku w swojej estetyce odznacza się naturalnością tkanin i materiałów. Wybrane krzesła powinny zatem być pozbawione elementów z tworów sztucznych. Drewno świetnie łączy się z kamiennymi i surowymi materiałami, takimi jak kompozyt czy marmur. Styl rustykalny może zatem przełamywać industrialną stylistykę kuchni, itd.

Surowiec drewniany przeżywa obecnie swój renesans. Jego uniwersalność sprawia, że wykorzystuje się go w wielu aranżacjach. Drewniane akcenty wprowadzają do mieszkań i domów odrobinę nostalgii, a wykonane z tworzywa krzesła, połączone z innymi materiałami sztucznymi, mogą przybierać futurystyczne kształty.