Każdy człowiek jest inny. Różnimy się między sobą nie tylko wyglądem, cechami osobowości, stylem czy stanem posiadania, ale również innym podejściem do wyzwań i problemów. Z natury lubimy mówić o sobie (ale tylko nieliczni umieją się do tego przyznać) i dowiadywać się czegoś nowego. Idealną okazją do tego jest rozwiązywanie quizów czy testów, które określają nasze preferencje. 

Jeśli planujemy remont mieszkania bądź jesteśmy w trakcie planowania zmian, warto rozwiązać quiz przygotowany przez markę PORTA DRZWI (dostępny tutaj KLIK), aby dowiedzieć się jakim typem remontowym jesteśmy. Czasami nie zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób podchodzimy do organizacji prac remontowych czy jak planujemy zakupy, a jest to istotne, gdyż to wpisuje się w nasz styl życia. Pewne zachowania i preferencje remontowe można pogrupować w cztery rodzaje. Sprawdź, do której grupy remontujących Polaków należysz. 


Quiz składa się z 9 pytań. Jego rozwiązanie zajmuję mniej niż 3 minuty. A po jego zakończeniu otrzymujemy dokładny opis, jakim typem remontowym jesteśmy, oraz nasze mocne, oraz słabe strony. Wynikiem testu możemy podzielić się z naszymi znajomymi, udostępniający go w mediach społecznościowych. Quiz z pewnością pomoże nam odpowiedzieć na pytanie, czy przypadkiem niezbyt emocjonalnie podchodzimy do kwestii samych zakupów i remontu. A wiadomo, że emocje nie zawsze są dobrym doradcą, zwłaszcza gdy podejmujemy decyzje na kilka kolejnych lat. Dowiemy się, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas remontu. Test jest świetną odskocznią od prac remontowych. Bo ile można o tym myśleć… 

W moim przypadku wynik quizu był zgodny w 98% z moim typem. Byłam zaskoczona trafnością opisu, który bardzo celnie scharakteryzował moje podejście do remontu. Dowiedziałam się, że jestem Emocjonalną Realistką, która ceni wiedzę i wewnętrzne przekonania. Faktycznie, zanim podejmę decyzję remontową, robię gruntowy research (najczęściej w Internecie, grupach na FB), ale i tak w końcowym etapie emocje biorą górę. Mały szczegół czasami decyduje, o tym, że zmieniam decyzję i zwyczajnie czegoś nie kupuję. Co prawda nie zawsze kieruję się modą, a wybieram te elementy, które pasują do mojej wizji mieszkania. Przy następnym remoncie, z pewnością zwrócę uwagę na to, czy zbyt emocjonalnie nie podchodzę do zakupów i będę je robić z większym dystansem. 

Ciekawa jestem, co Wam wyszło w teście. Czy pokrywa się to z Waszymi cechami osobowościowymi? Napiszcie w komentarzu.