Dzieci rosną tak szybko. Pamiętasz? Jeszcze nie dawno zastanawiałeś się nad wyborem wózka, a już musisz podjąć decyzję o zakupie większego łóżka dla dziecka. Nie może to być jednak decyzja przypadkowa. Od tego zleży komfort i jakość snu naszej pociechy. Z pewnością nie należy kierować się tylko modą i obowiązującymi trendami. Sprawdźmy, co warto wziąć pod uwagę podczas zakupu, aby cieszyć się nowym, funkcjonalnym meblem na długie lata. 


Wybór rozmiaru łóżka 

Łóżka dziecięce różnią się między sobą rozmiarami. Najczęściej wybierane są łóżka pojedyncze. Dostępne rozmiary to 70x160, 80x160, 80x180, 90x180 czy 90x200. Możemy oczywiście zamówić łóżko w innym, niestandardowym rozmiarze. To, jaki rozmiar wybierzemy, powinno być uwarunkowane tym, czy chcemy, aby łóżko służyło dziecku przez dłuższy czas czy tylko na pewnie okres. Większe łóżko pozwala na większą swobodę. Rodzic może położyć się z dzieckiem, gdy te potrzebuję usypiania w nocy lub w łóżku poczytać dziecku do snu. Niektórzy rodzice, mając świadomość, że meble się niszczą, a trendy zmieniają, celowo wybierają mniejszy rozmiar, tak aby za 3,4 lata móc je wymienić na inny model. 


Konstrukcja łóżka 

Kupując łóżko, warto postawić na jakość, tylko to da nam gwarancję trwałości i solidności. Zdecydowanie poleca się łóżka drewniane, które są wykonane z naturalnego drewna. Lite drewno jest o wiele solidniejsze, od sklejek i mniej problemowe w przypadku konieczności naprawy. Jeśli zostało odpowiednio pomalowane, nie musimy martwić się o ewentualne odpryski czy pęknięcia. W przypadku dzieci niezbędna jest barierka ochronna. Dzięki niej możemy zapobiec upadkowi podczas snu czy zabawy. Musi być jednak przymocowana w taki sposób, aby pozwolić na swobodne wchodzenie i wychodzenie z łóżka. To właśnie w łóżku spędzamy ponad jedną trzecią życia, dlatego tak ważnym jest by było one zaprojektowane w naprawdę komfortowy sposób. Tego typu łóżka posiadają np. wysuwane szuflady, które dodają praktyczności do całego wnętrza. Niektóre modele łóżek posiadają zaokrąglone krawędzie, jest to bardzo ważne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dziecka. 


Wybór materacu 

Łóżka dziecięce mogą posiadać różne materace. Jednym z najtańszych jest materac piankowy. Wykonany z samej pianki. Dużą popularnością cieszy się materac lateksowy, który zapewnia doskonałą przepuszczalność powietrza. Jest bardzo elastyczny, co pozwala na spokojny i głęboki sen. Materac wysokoelastyczny jak sama nazwa wskazuje, jest tak elastyczny, że idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Ma małą masę i posiada aktywną wentylację. Materac piankowo-kokosowy polecany jest alergikom. Dobrze przepuszcza powietrze, co zapobiega rozwojowi bakterii oraz wnikania do wnętrza alergenów. Pianka zapewnia dużą wytrzymałość materaca, a warstwa kokosowa czyni go jeszcze bardziej komfortowym. 

Dodatkowe funkcjonalności 

Idealne łóżeczko dla dziecka powinno być funkcjonalne. Warto wybierać takie modele, które zostały wzbogacone dodatkową szufladą. Pojemnik pozwoli na przechowywanie pościeli, ubranek czy innych rzeczy obecnych w pokoju dziecka. Jeśli szuflada wyposażona została w gumowe kółka, nie będziemy musieli się martwić o zarysowania na podłodze, na której stoi łóżko. 

Podsumowując, odpowiednie łóżko dla dziecka powinno być wykonane z trwałego materiału — najlepiej drewna, powinno posiadać dość duży rozmiar, aby móc z niego korzystać przez dłuższy czas. Także powinno funkcjonalne, aby stało się nie tylko efektownym meblem w pokoju dziecięcym, ale również niezastąpionym dodatkiem podwyższającym komfort korzystania z pokoju. 
 
 Więcej znajdziesz tutaj: https://www.lovetodream.pl