Jesień w ogrodzie? Coś pięknego! Nie strońmy od wolnych chwil spędzanych we własnym ogrodzie. Znajdźmy czas na relaks, wyciszenie się i zrzucenie z siebie napięcia gromadzonego przez cały dzień pracy. Jesteśmy na etapie porządkowania przed zimą, co nie oznacza, że nie chcemy skorzystać z tak pięknej pogody. Jesień to nie tylko moment na zadbanie o ogród przed mroźną porą, ale i czas wyprzedaży! Co warto zafundować zielonej przestrzeni?


Akcesoria, które zawsze się przydają

Piękna złota jesień, nie sposób się nią nie cieszyć. Barwne liście mienią się w słońcu, a my czujemy motywację, by porządkować swój ogród. Pełni energii możemy również szukać produktów do ogrodu, które przydadzą się teraz, ale i w kolejnym sezonie letnim. Jedno jest pewne, bez akcesoriów się nie obejdzie! Wyprzedaże pomału się kończą, ale jeszcze można ich szukać pośród sklepów z wyposażeniem do ogrodu. Zajrzyjmy zatem do nich i pokuśmy się o kupno pełnowartościowych produktów, ale w zdecydowanie niższych cenach.

Czego warto szukać? Poduszek ogrodowych dopasowanych do posiadanych mebli. One nie tylko urozmaicą komplet mebli, dzięki kolorom i wzorom. Ochronią również powierzchnię krzeseł i foteli, ponadto zapewnią jeszcze większą wygodę ich użytkowania. Miękkie poduszki sprawiają, że nawet na twardym krześle ogrodowym, czujemy się niczym w domu, siedząc w ulubionym fotelu tapicerowanym. Takie akcesorium w niższych cenach, znaleźć możemy w sklepie Bazkar.pl.

Poduszki wybierajmy wedle własnych gustów, pamiętając jednak o tym, by były dopasowane rozmiarem do mebli. Dzięki temu nie będą się zsuwać podczas ich użytkowania. Warto zwracać uwagę na wykonanie, jakość, zastosowany materiał. Chodzi przecież o to, by poduszki te posłużyły długi czas, ale i były łatwe do utrzymania w czystości.

Szafki i skrzynie do przechowywania

Gdzie schować nowe poduszki, by uchronić je przed coraz bardziej kapryśną pogodą? Można dla nich znaleźć miejsce w domu, w szafie, ale jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zakup szafki lub skrzyni, która nadaje się do pozostawienia w ogrodzie bądź na balkonie. Tego typu produkty są pojemne, lekkie, łatwe do utrzymania w czystości. Możemy je ustawić w wybranym miejscu, a przechowywać w nich będziemy nie tylko poduszki ogrodowe.

Narzędzia, mniejsze i większe akcesoria, materiały, które służą nam podczas majsterkowania. To wszystko musi znaleźć się w suchym miejscu, aby podczas kolejnego sezonu nie zmagać się z rdzą na narzędziach lub wilgotnymi, niehigienicznymi materiałami. Inwestycja w szafki lub skrzynki narzędziowe, jest również szansą na uporządkowanie ogrodu, przestrzeni wydzielonej z myślą o majsterkowaniu lub przesadzaniu kwiatów. Kolejny atut wiąże się z bezpieczeństwem. Dzieci, osoby starsze, ale i miłośnicy prac ogrodowych, nie natkną się na bałagan i porozrzucane ostre narzędzia, które mogłyby wyrządzić krzywdę.

Pokrowce na meble

Skoro ogród został uporządkowany, poduszki schowane, pozostaje zadbać o meble. Im szybciej pomyślimy o specjalnym pokrowcu, tym mniej będziemy mieli problemu z odnawianiem mebli ogrodowych w sezonie letnim. Elementy ogrodowego wyposażenia wykonane z technorattanu czy innego tworzywa sztucznego, są bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych, niż drewniane i rattanowe odpowiedniki. Mimo wszystko, zastosowanie do każdego kompletu mebli specjalnego pokrowca, zapewnia maksymalną ochronę, nie tylko przed warunkami pogodowymi, ale i kurzem oraz zabrudzeniami.

Spieszmy się, póki trwają wyprzedaże! O ogród powinniśmy dbać tak naprawdę przez cały rok, dlatego nie musimy rezygnować z kupowania produktów, które przydadzą się dopiero w sezonie letnim. Warto rozejrzeć się po sklepach, bo dzięki wyprzedażom jesteśmy w stanie całkiem sporo oszczędzić.