szablon misia do wydrukowania

25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Właśnie z tej okazji przygotowałam dla Was szablony misia do wydrukowania, bo kto jak to, ale misia kocha niemalże każde dziecko. Jest to tak sympatyczna postać, że misie są bohaterami bardzo wielu książek, bajek i ekranizacji filmowych.

Miś na Dzień Pluszowego Misia 

Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest oficjalnie dopiero od 2002 roku. Ja nie miałam okazji świętować go w swoim przedszkolu, mimo że misie pluszaki były mi dobrze znane i bawiłam się nimi nie raz. Zwyczaj świętowania przyjął się dopiero w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego misia. Nie do wiary, że miś zabawka powstał dopiero 1902 roku. Mam wrażenie, że istniał od dawna. Dziś misia można uszyć samemu. Wystarczy szablon misia do wydrukowania, z poszczególnymi wykrojami. Jeśli jakaś mama szyje, to polecam zrobienie dziecku właśnie misia z takiego szablonu. 

dzień pluszowego misia

Dzień Pluszowego Misia hucznie obchodzony jest w przedszkolach. Niektóre dzieci w ten dzień przynoszą swoje ulubione pluszaki do szkoły i organizowany jest wielki bal. Maluszki tańczą ze swoimi pluszakami. Nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby taki dzień zorganizować również w domu i narysować misia. Przydatne jest to dla dzieci, które nie chodzą jeszcze do przedszkola, bądź zachorowały i właśnie w ten dzień muszą zostać w domu. Szkoda dziecku odbierać dobrą zabawę, przez sytuację na, które nie ma się wpływu. A ten dzień warty jest świętowania. 

Niektóre dzieci już kilka dni przed świętem dostają zadanie wykonania samodzielnie misa. Mamy często zastanawiają się, jak zrobić misia. A przecież to takie łatwe, gdy ma się wzór misia do wydrukowania

Szablon misia do druku 

Ja mam dla Was szablon misia z papieru, takie karty pracy do druku. Wiem, że gusta są różne, dlatego nam kilka różnych misiów. Możecie je pobrać, klikając prawym przyciskiem myszy na rysunek. Po wydrukowaniu na kartce papieru, misia można wyciąć. A co można zrobić z takim misiem? Pomysłów jest naprawdę wiele. Miś może służyć jako szablon misia do odrysowania. Dzieci mogą odrysowywać jego kontury na kartce i uzupełnić brakujące elementy. Sama wycinanie szablonu nożyczkami i obrysowywanie jest świetnym ćwiczeniem usprawniającym zdolności manualne. 
szablon misia


wzór misia do wydrukowania
kontury misia do druku


Wydrukowany szablon można również wykorzystać do ćwiczeń grafomotorycznych. Maluszek obrysowuje kontur misia, starając się nie wychodzić poza wyszczególniony obszar. Może nam też posłużyć rysunek jako kolorowanka, którą pomalujemy kredkami, flamastrami bądź farbami. 


głowa misia do wydrukowaniaSzablon misia sprawdzi się również idealnie wówczas, gdy będziemy chcieli zrobić z niego wyklejankę czy wydzierankę. To również będzie z dużym pożytkiem dla paluszków maluszka i jego motoryki małej. 
 
Sprawdź szablony na ściany z www.szablon-studio.pl.