Ze słoneczną pogodą pożegnaliśmy się już na dobre i przez kilka najbliższych miesięcy czeka nas szarość za oknem. O potrzebie rozświetlenia wnętrza domu, gdzie ładujemy akumulatory dobrze wiedzą fani stylu skandynawskiego. Za pomocą beżu, bielu czy drewna można rozjaśnić łazienkę i spowodować, że przebywanie w niej będzie prawdziwym relaksem.

Co to jest styl skandynawski?

To jasne ściany, biała ceramika sanitarna (wanna, umywalka czy toaleta) oraz elementy w kolorze drewna. Idealna do wykorzystania przy tworzeniu skandynawskiej stylizacji będzie bateria z kolekcji Tailwater od Jaquar dostępna w kolorze stal szczotkowa, biały mat, grafit. Kształtem bateria przypomina ptaka, który usiadł nad brzegiem jeziora, a dodając do niej umywalkę Tailwater będzie stanowić idealne dopełnienie przestrzeni łazienki. 

 

Łączymy trendy z klasyką

Łazienka skandynawska szybko się nam się nie znudzi ani nie wyjdzie z mody, ponieważ łączy nowe trendy z ponadczasowymi formami. Takimi, jak produkty z serii Queen's od Jaquar. To połączenie elementów świetności dawnego wzornictwa, wkomponowane w nowoczesne i współczesne aranżacje. Dodatkowo produkty Queen’s są wykonane z najlepszych i najmocniejszych materiałów. Przykładem jest będzie bateria umywalkowa, która waży prawie 5 kilogramów. To świadczy o grubości ścianki (ok. 4 mm) wpływającej na długowieczność produktów Jaquar.


Jakość dzieła sztuki w przedmiocie codziennego użytku

Łazienka w stylu skandynawskim uwielbia ciekawe, eleganckie dodatki. Idealnie pasuje do niej bateria Tiaara (dostępna w kolorach stal szczotkowa, biały mat, grafit), która jest niemalże łazienkową biżuterią. To unikalna jakość dzieła sztuki w przedmiocie codziennego użytku. Obcowanie z nią to niepowtarzalne doznanie estetyczne. Pasować też będzie bateria Linea stanowiąca usposobienie minimalizmu eliminującego każdą nieważną warstwę pomiędzy użytkownikiem, a doświadczeniem produktu. Znakomicie wpisuje się też w skandynawski styl bateria Lexa. Jej strzeliste kąty oraz smukłe zakrzywienia są w sprzeczności pomiędzy ostrymi współczesnymi liniami i klasycznymi łukami. A Joystick baterii może obracać o 360 stopni za dotknięciem palca sprawiając przyjemność użytkownikowi. Wnętrza łazienki uzupełni też piękna ceramika łazienkowa: umywalki nablatowe czy miska wisząca WU bez kołnierzowa z deską wolnoopadającą.

Ukryte znaczenie przedmiotów

Biel produktów od Jaquar skutecznie odbija światło i rozświetla całe pomieszczenie. To właśnie światło jest najcenniejszą dekoracją w skandynawskim stylu. Dobrze odbijać się będzie w intrygującym przedmiocie takim, jak Esplenda, która ma futurystyczne, zaokrąglone kształty i spłaszczony na kształt płytki projekt. Jest on prosty i elegancki zarazem. Odważne, męskie linie kolekcji hartowane są dotykiem miękkości. Zaprojektowany kształt ma za zadanie perfekcyjnie ukryć dźwignię prezentując się, jako piękny intrygujący przedmiot. Styl skandynawski pięknie dopełnią też białe, akrylowe wanny wolnostojące: Julia, Alaska, Saipan, Eggy.Produkty Jaquar są dla koneserów, ponieważ wszystkiego ich elementy doskonale współgrają: są spójne od baterii do umywalki, od prysznica do wanny i od ceramiki sanitarnej do akcesoriów, które jej towarzyszą. Dlatego są to produkty, które pozwolą stworzyć spójny skandynawski styl. Przestrzeń, z której nie będzie chciało się wychodzić.

Jaquar Group to firma założona w 1960 roku. Jej strategia opiera się na najwyższych standardach jakości, estetyce i dążeniu do przekraczania oczekiwań klientów. Obecnie Jaquar Group jest obecna w Polsce ze swoimi produktami w segmencie łazienek premium i luksusowych z markami Jaquar i Artize Zarówno dla sektora mieszkaniowego, jak i handlowego na całym świecie, jako jedno miejsce docelowe dla wszystkich produktów łazienkowych.