Ciepła atmosfera domowego ogniska? Niczego bardziej nam nie potrzeba w te chłodne, ponure i deszczowe dni. Wybierając oświetlenie wykonane w stylu industrialnym, jesteśmy w stanie sprawić, że nasz salon nabierze barw. Dlaczego wskazujemy na ten specyficzny i charakterystyczny styl? Bo mimo takiego wyrazu, nie brakuje mu uniwersalności, która sprawdza się w różnych aranżacjach. 

Tradycyjny salon, który kipi elegancją 

Salony reprezentacyjne, przeznaczone głównie do spotkań towarzyskich, rodzinnych, a nawet biznesowych, potrzebują nie tylko ciepłej atmosfery na co dzień. W trakcie ważnych rozmów, wymiany poglądów czy zacieśniania więzi rodzinnych, ich aranżacja ma za zadanie skłaniać do kompromisów. Pamiętajmy, że zgoda buduje, a niezgoda rujnuje! Chcąc poczuć więź, ciepło domowego ogniska, ale nie zapominając o wadze spotkania, musimy zadbać o właściwe oświetlenie. 

Lampy industrialne do takiego salonu mogą obfitować w szklane, duże klosze oraz transparentne żarówki z widocznym żarnikiem. Szkło, o które dbamy, bez zabrudzeń i kurzu, wnosi do wnętrz wrażenie czystości, poza tym samo oświetlenie staje się jaśniejsze, a przy tym wciąż kusi swoją elegancją. Oświetlenie industrialne tego typu, jest nowoczesne, modne i funkcjonalne. Wiązki świetlne doskonale rozświetlają duże przestrzenie, a zastosowanie ciepłej barwy światła, pozwala zachować wspomnianą atmosferę. Taki efekt można uzyskać wybierając lampy z oferty Azzardo.com.pl

Pamiętajmy również o tym, że okrągłe i owalne klosze oraz te, które nie są kanciaste, dodają subtelności. Aranżacja salonu sprawia wrażenie wyrafinowanej, stąd łączy się cechy, których goście poszukują we wnętrzach reprezentacyjnych i typowo domowych. 

Wielofunkcyjny salon dla całej rodziny 

W mieszkaniach w blokach, salon to przeważnie duży pokój, który spełnia wiele funkcji. Wydzielamy w nim strefy przeznaczone do odpoczynku, pracy, wspólnych posiłków. Tutaj zadanie jest trudniejsze, ale za pomocą lamp industrialnych, można nadać każdej z części pokoju, nieco odrębnego charakteru. 

Nad stołem, przy którym są wspólnie spożywane posiłki, sprawdzi się kilka mniejszych lamp. Mogą być one wykonane z metalu, z miedzianym lub złotym wnętrzem, by były nieco łagodniejsze w swoim wyrazie, lecz z nutą ekstrawagancji. Nad podłużnym stołem wybierzemy kilka pojedynczych lamp tego typu; nad okrągłym lub owalnym, wystarczy jedna lampa umieszczona w centralnym punkcie sufitu, tej części pokoju. 

Strefa wypoczynkowa, w której zagościła kanapa i stolik nocny, ma sprzyjać wyciszaniu się przed snem. Jednocześnie domownicy liczą na to, że pod wieczór będą mogli się zrelaksować przy ulubionej książce lub filmie. Poza lampą sufitową, dobrze jest znaleźć miejsce na kinkiet w tym samym stylu. Oświetlenie umieszczone nad kanapą będzie spełniało rolę tego głównego, natomiast kinkiet lub innego lampa montowana na ścianie, zagwarantuje doświetlenie małych fragmentów przestrzeni, a także zadba o przytulny klimat

Oświetlenie industrialne już dawno przestało być kojarzone tylko z loftami i otwartymi przestrzeniami urządzanymi w tym stylu. Znajdźmy dla niego miejsce w kawalerce, domu z dużym lub małym salonem. Przekonajmy się, że metal, szkło, „gołe” żarówki i proste formy, stanowią klucz do aranżacyjnego sukcesu.