Basen w ogrodzie to jeszcze więcej relaksu latem, prawdziwe wytchnienie w upalne dni i mnóstwo frajdy dla całej rodziny. Odpowiednio dobrany może być także Twoim sprzymierzeńcem w treningach i dbaniu o smukłą sylwetkę. Jeśli planujesz wybudowanie lub montaż basenu w swoim ogrodzie, podpowiadamy 3 istotne kwestie, na które warto zwrócić uwagę dokonując wyboru. 
 

Po pierwsze - materiał, z jakiego wykonane są niecki basenowe

Materiały, z jakich najczęściej wykonuje się niecki kąpielowe to żelbet, bloczki betonowe, tworzywa sztuczne, stal i drewno. Z pewnością na szczególną uwagę zasługują w tej grupie niecki z tworzyw sztucznych. Dlaczego? Bowiem w taki basen wyposażysz swój ogród najszybciej i najwygodniej, bez konieczności wykonania szczególnie skomplikowanych i czasochłonnych prac. Tutaj możesz po prostu zakupić gotową nieckę, np. na https://www.pool-design.pl/baseny-ogrodowe-kapielowe-niecki/, która zostanie sprawnie, profesjonalnie zamontowana w wybranym miejscu w Twoim ogrodzie (pamiętaj, że im bliżej domu zamontujesz basen, tym mniejsze koszty poniesiesz na wykonanie instalacji wodnej i elektrycznej).

Niecki basenowe wykonane z tworzyw sztucznych są nie tylko trwałe i wytrzymałe, ale także odporne na działanie chemikaliów oraz czynników atmosferycznych, łatwe w czyszczeniu, a przy tym posiadają gładką, miłą w dotyku powierzchnię. 

Po drugie - kształt i wielkość, jaki mają baseny ogrodowe

Baseny ogrodowe mogą być typowo kąpielowe lub też przystosowane do uprawiania sportu. Wszystko zależy tutaj od wielkości i kształtu niecki. Te mniejsze lub bardziej fantazyjne w formie będą dodatkowo oryginalną ozdobą przestrzeni ogrodu. Jeśli jednak zależy Ci przede wszystkim na pływaniu, wybierz nieckę o standardowym, prostokątnym kształcie i w jak największym rozmiarze. 

Po trzecie - wyposażenie basenów

Jeśli chcesz, aby z basenu w Twoim ogrodzie korzystali swobodnie wszyscy, także dzieci i osoby starsze, warto sprawdzić, czy baseny ogrodowe danego typu są odpowiednio do tego przystosowane. Wyposażenie w formie antypoślizgowych schodów / stopni, optymalna głębokość niecki, a także jej powłoka - gładka i przyjemna w dotyku, to rozwiązania, które pozwolą korzystać z basenu wszystkim członkom rodziny - swobodnie i w pełni bezpiecznie.