huśtawki ogrodowe
Huśtawka z moskitierą INES

Wczesna wiosna, lato czy późna jesień sprzyja aktywności w ogrodzie. Ogród do doskonałe miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu. Jeśli jest odpowiednio zaaranżowany, możemy być pewni, że stanie się prawdziwą oazą ciszy i spokoju. Prawdziwym hitem ostatnich lat są huśtawki ogrodowe. Bujanie sprawia, że nasz układ nerwowy łatwiej się odpręża, a umysł lepiej wypoczywa. Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę wybierając sklep internetowy meble ogrodowe. 

Huśtawki ogrodowe – rodzaje

Huśtawki różnią się między sobą nie tylko samą konstrukcją, ale również materiałem, z jakiego zostały wykonane czy dodatkowymi funkcjami i wyposażeniem. Istnieje kilka rodzajów konstrukcji. Najpopularniejsze są huśtawki ogrodowe metalowe, które z powodzeniem wytrzymają duże obciążenie. Bujak zawieszony jest na sprężynie, co dodatkowo niweluje gwałtowne ruchy. Metalowe huśtawki odporne, mimo że dość wytrzymałe, wymagają stałej konserwacji, tylko to da nam gwarancję, że będziemy mogli korzystać z nich przez długi czas. Podobnie zresztą jak huśtawki ogrodowe drewniane. Wybierając drewno, możemy być pewni, że idealnie wkomponuje się w naturalny charakter każdego ogrodu. Warunkiem jest jednak wybranie odpowiedniego surowca. Dużą popularnością cieszą się również huśtawki leżanki. Zapewniają one pełną wygodę podczas wypoczynku i rekreacji w ogrodzie. Huśtawki wiszące sklep z meblami ogrodowymi również ma w swojej ofercie. Fotele wiszące są alternatywą dla tradycyjnej huśtawki ogrodowej.
huśtawki wiszące sklep
Huśtawka ogrodowa RITA 2

Kryteria wyboru huśtawki ogrodowej

Pierwszym krokiem, zaraz po wybraniu rodzaju huśtawki wiszącej w sklepie, jest określenie jej rozmiaru. Najlepiej wybrać taką huśtawkę, która pozwoli na swobodne z niej korzystanie w miejscu docelowym. Musi pozostać trochę miejsca z każdej strony, aby była zapewniona wolna przestrzeń zarówno za huśtawką, jak i przed nią. Kolejny krok to określenie ilość osób, która w sposób jednorazowy będzie korzystać z mebla oraz szerokość siedziska. Jest to konieczne, bo pozwoli ocenić, ile miejsca będzie miała każda osoba jednocześnie korzystająca z huśtawki. Najlepszym wyborem jest zakup huśtawki z szerokim siedziskiem. Huśtawki mogą mieć siedziska ze sprężyn, z materiałów tekstylnych czy poliestrowych. Sprężyny dają huśtawce dodatkową stabilność, są dość wytrzymałe, ale trzeba pamiętać, że wymagają stosowania poduszek na siedzisko. Takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Poduszki można ławo zmienić czy wyczyścić. Sklep internetowy meble ogrodowe oraz dodatkowe akcesoria w postaci poduszek ma stale w swojej ofercie, bez problemu można więc wybrać pokrowce na poduszki w modne w danym sezonie.

Huśtawki ogrodowe – gdzie kupić?

Meble ogrodowe można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Zakup w sklepie stacjonarnym pozwala na lepszą ocenę jakości kupowanego produktu, jednak musimy liczyć się z tym, że taka huśtawka może być kilka razy droższa niż zestawy ogrodowe w sklepie internetowym. Jakość produktów oferowanych w sklepie online może być też czasami dużo lepsza, tak jest chociażby w przypadku asortymentu sklepu www.majowo.pl. Wszystko zależy od tego, z jakimi producentami mebli ogrodowych współpracuje dany sklep. Zakupy w sklepie online mogą być również korzystniejsze ze względu na ilości oferowanego asortymentu. W sklepach online będziemy mieli większy wybór. Gotowe zestawy ogrodowe sklep internetowy oferuje w różnych kolorystykach i konstrukcjach, dzięki temu łatwiej wybierzemy produkt, który będzie spełniał nasze oczekiwania. W przypadku gdy huśtawka nie spełni naszych oczekiwań, możemy skorzystać z prawa zwrotu zakupionego produktu.