Zapewnienie maksymalnego komfortu podczas snu to prawdziwe wyzwanie, zwłaszcza że współcześnie przeciętna osoba dorosła ma zbyt mało czasu na sen. Konieczne jest wygodne łóżko, które pozwoli na pełną regenerację i wypoczynek. Nie bez znaczenia jest również materac. Wcale nie jest powiedziane, że małżonkowie śpiący w jednym łóżku muszą korzystać z jednego materaca. Mogą spać na dwóch osobnych. Sprawdźmy, w jakich sytuacjach korzystniejsze jest wybranie materaca podwójnego, a w jakich pojedynczego.

Kiedy wybrać materac podwójny?

Każdy człowiek jest inny. Jedni lubią miękkie materace, inni wręcz przeciwnie nie wyobrażają sobie nocy bez twardego materaca. Niektóre pary, aby zwiększyć komfort snu, decydują się na materace 120X200 i śpią w osobnych łóżkach. Mają różne potrzeby i nie widzą innego wyjścia. Oczywiście jest to ostateczność. W takim przypadku zawsze należy uszanować taką decyzję małżonków.

Problem braku komfortu podczas spania w dwójkę możemy rozwiązać, kupując dwa różne materace do jednego łóżka. W sklepach znajdziemy przeróżne materace dostosowane do potrzeb użytkowników. Możemy się o tym przekonać, przeglądając, chociażby ofertę materacy na stornie sennamaterace.pl.


Wbrew stereotypom dwa materace w jednym łóżku to bardzo praktyczne rozwiązanie. To nie prawda, że podwójne materace nie sprawdzą się w przypadku par, gdzie jedna osoba dużo się wierci w środku nocy i denerwuje takim zachowaniem drugą. Wystarczy przyjrzeć się konstrukcji materacy Sleepmed. Produkty są bardzo elastyczne, odpowiednio amortyzują ruchy. Są też nie tylko wytrzymałe, ale również bardzo wygodne mimo długiego czasu użytkowania. Możemy wybrać dwa materace 90×200 lub dwa materace materace 80x200. Wszystko zależy od szerokości posiadane przez nas łóżka. Dodatkowo takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w przypadku par z bardzo duża różnica wagową.

Waga oraz budowa ciała kobiety i mężczyzny są inne, taki sam materac nie będzie wygodny dla obu osób w równym stopniu. Bardzo komfortowym rozwiązaniem są dwa materace pojedyncze do jednego łóżka. Materace te posiadają różną twardość stron, tak aby zadowolić każdego z użytkowników. Takie materace posiadają taką samą wysokość, więc bez problemu można położyć dwa obok siebie w jednym łóżku. Będą tworzyć idealnie harmonijną powierzchnię gotową do snu o jednakowej wysokości. Dodatkowo wbrew obawom, jeśli są włożone w ramę łóżka o określonej szerokości i znajdą się dość ciasno siebie, nie będzie tworzyła się między nimi szczelina.


Kiedy wybrać materac pojedynczy?

Materac pojedynczy świetnie sprawdzi się u osób, które mają podobne wymagania co do właściwości materaca. Duże materace 160X200 zapewnią komfort nawet obu osobom, zwłaszcza że dopasowują się do ich ciała. W przypadku materacy Sleepmed istotna jest również termoelastyczna budowa, miękka pianka oraz antyalergiczne materiały użyte do budowy materaca. To wszystko sprawia, że nawet na jednym materacu śpi się komfortowo i wygodnie. Dla osób bardzo wymagających poleca się duże materace 180x200. W łóżku o takiej szerokości nie sposób nie czuć się wygodnie.

W przypadku zakupu materaca czasami konieczny jest małżeński kompromis. Najważniejsze jest, żeby materac czy materace wybierać wspólnie, tak aby przed zakupem sprawdzić, czy produkty są wygodne dla obu osób. Dla par, które decydują się na zakup pojedynczego materaca do łóżka, najlepszy będzie materac z pianki termoelastycznej, która indywidualnie dopasowuje się do kształtu ciała osoby śpiącej. To zapewni odpowiednie podparcie całego ciała oraz zapewni przyjemne uczucie otulenia.