Odpowiednio zaaranżowany ogród w dzisiejszych czasach jest na wagę złota. To przede wszystkim idealne miejscem do wypoczynku. Piękny zapach kwiatów i odcienie zieleni ukoją po ciężkim dniu nawet najbardziej skołatane nerwy. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób stara się stworzyć, chociażby namiastkę małego ogrodu wokół swojej przestrzeni. Same kwiaty czy zieleń to jednak za mało, aby czuć się w pełni komfortowo w ogrodzie, konieczne są meble, fotele ogrodowe, które ułatwiają wypoczynek. 

Dużą wadą mieszkania w blokach jest brak  własnego skrawka zieleni. Ogród to azyl ciszy i spokoju. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby na balkonie czy tarasie zorganizować miejsce do wypoczynku. Podstawą jest wygodny fotel ogrodowy, który zamieni nawet małą przestrzeń w strefę błogiego relaksu. Wbrew pozorom fotele ogrodowe są tak samo ważne, jak meble, które kupujemy do mieszkania. Musimy więc dobrze przemyśleć decyzję o ich zakupie. 

Fotele do ogrodu różnią się miedzy sobą nie tylko kształtem, rozmiarem, ale również materiałem, z jakiego zastały wykonane. To od materiału będzie zależała trwałość produktu, to czy będziemy z niego korzystać przez długie lata. Fotele wykonane z tworzyw sztucznych są co do zasady trwalsze od tych z wykonanych z naturalnych surowców jak np. drewna. Drewno wymaga systematycznej renowacji. Po sezonie czy dwóch wymaga ponownego malowania. Nie służy mu wilgoć czy inne zewnętrzne czynniki atmosferyczne. Mimo to drewno wygląda bardzo majestatycznie. Polecane jest do ogrodów tradycyjnych, klasycznych, bo pozwala uzyskać naturalny efekt. 


Najmodniejsze fotele do ogrodu w 2020 

- Fotele ogrodowe rattanowe 

Rattan wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością od kilku sezonów. Ma szerokie zastosowanie, stosuje się go między innymi przy wyplataniu mebli czy koszy. Tworzy niepowtarzalny klimat w ogrodzie. Wybierając fotele ratanowe, trzeba pamiętać, że są one wrażliwe na działanie agresywnych czynników zewnętrznych. Dobrze jest więc chować czy nakrywać fotele podczas burzy, czy ulewnego deszczu. 

- Fotele ogrodowe materiałowe 

Fotele te przypominają do złudzenia te, które są w naszych wnętrzach. W użytkowaniu są bardzo wygodne, bo posiadają miękkie wypełnienie. Bardzo często wzbogacone są również dodatkowymi poduszkami, które podnoszą komfort użytkowania. Jeśli wybierzemy odpowiedni jakościowo materiał, fotele będą mam służyć na długie lata. Nie można zapomnieć również o dodatkowych właściwościach tkaniny. Na rynku dostępne są takie, które są łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu. 

- Fotele plecione do ogrodu 

Pleciony fotel wykonywany jest z tworzyw sztucznych bądź naturalnych np. bambusa. Świetnie prezentuje się w połączeniu z innymi materiami jak np. metal czy drewno. Swoim wyglądem nawiązuje do stylu boho. Fotel pleciony idealnie sprawdzi się zarówno w ogrodzie jak na balkonie.