Szukający nowego mieszkania w Katowicach są dziś w bardzo komfortowej sytuacji. Atrakcyjnych ofert nie brakuje, a pod względem cen katowicki rynek wyróżnia się na plus na tle innych dużych miast w Polsce. 

Jedynym problemem jest zatem wytypowanie odpowiedniej inwestycji, w której chcemy zamieszkać. Deweloperzy prześcigają się w pomysłach na uatrakcyjnienie swoich nieruchomości, co ma przyciągnąć uwagę potencjalnych nabywców. Jednym z ciekawszych projektów realizowanych obecnie w stolicy Górnego Śląska jest Pierwsza Dzielnica. Te nowe mieszkania w Katowicach na sprzedaż pod kilkoma względami stanowią wręcz unikalną ofertę rynkową. Szczegółami dzielimy się w naszym artykule. 

Bardzo dobra lokalizacja

Osiedle Pierwsza Dzielnica powstaje przy ulicy Góreckiego, w pobliżu osiedla Koszutka, a więc w katowickim śródmieściu. To pożądana lokalizacja z uwagi na doskonałe skomunikowanie ze ścisłym centrum miasta, jak również bliskość atrakcyjnych terenów rekreacyjnych. Inwestycja zadowoli osoby, które z jednej strony chcą korzystać z wygód wielkiego miasta, a z drugiej nie do końca odnajdują się w wielkomiejskim zgiełku. Lokalizacyjnie jest to zdecydowanie złoty środek.

Za inwestycję odpowiada jeden z najbardziej cenionych deweloperów na katowickim rynku, czyli TDJ Estate. Mamy tutaj do czynienia z ambitnym projektem mieszkaniowym, tworzonym z myślą o wymagających mieszkańcach, którzy szukają komfortowego miejsca do życia, zapewniającego maksymalną wygodę i wpisującego się w przyzwyczajenia zwłaszcza osób aktywnych towarzysko.

Ważnym atutem lokalizacji jest fakt, iż te nowe mieszkania na sprzedaż w Katowicach powstają w centrum Katowic tzw. katowickiej Strefy Kultury. Bezpośrednio sąsiadują z halą widowiskowo-sportową „Spodek” oraz architektonicznym symbolem miasta, czyli budynkiem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Wpływa to na prestiż osiedla, co z pewnością nie jest bez znaczenia z punktu widzenia chociażby prywatnych inwestorów, którzy szukają mieszkania mogącego stanowić zyskowną lokatę kapitału.

Miejsce dla każdego

Rzadko się zdarza, aby na rynku mieszkaniowym pojawiła się inwestycja, która pod względem lokalizacji odpowiada tak szerokiej grupie mieszkańców. W przypadku Pierwszej Dzielnicy zadowolone będą zarówno rodziny z dziećmi (bliskość żłobków, przedszkoli, szkół, atrakcji dla najmłodszych), seniorzy (duży wybór pobliskich aptek, sklepów, ośrodków zdrowia, terenów spacerowych) oraz single (bezproblemowy dostęp do rozrywek, restauracji, pubów, klubów, miejsc kultury).

Warto podkreślić, że osiedle będzie zlokalizowane w bardzo korzystnym punkcie dla osób aktywnych zawodowo, zwłaszcza pracujących w ścisłym centrum miasta. Można do niego dojechać komunikacją miejską, rowerem (liczne ścieżki) czy nawet zrobić sobie krótki spacer. To wpisuje się w aktualny i przyszły trend znacznego ograniczenia intensywności korzystania z własnego samochodu.

Nowe mieszkania w Katowicach na sprzedaż: czym jeszcze kusi Pierwsza Dzielnica?

Deweloper TDJ Estate już przy okazji realizacji swoich wcześniejszych inwestycji dowiódł, że silny akcent kładzie na codzienny komfort mieszkańców. To podejście jest kontynuowane w przypadku Pierwszej Dzielnicy. Wystarczy rzut oka na osiedlową infrastrukturę, by uznać tę inwestycję za wyjątkowo wygodne miejsce do życia.

Na terenie osiedla mieszkańcy będą mieć do swojej dyspozycji podziemny parking na blisko 300 samochodów. Do tego dochodzi pralnia, bawialnia (świetne rozwiązanie dla rodziców, zwłaszcza przebywających na urlopie wychowawczym) czy wyjątkowe rozwiązanie w skali całego rynku mieszkaniowego w Katowicach – strefa coworkingowa.

Ta ostatnia zostanie stworzona z myślą o najbardziej zapracowanych mieszkańcach osiedla, w tym pracujących zdalnie, prowadzących drobne biznesy czy realizujących się we freelancingu. Dzięki strefie coworkingowej takie osoby będą mieć praktycznie wszystko pod ręką, co przekłada się na wyższy komfort pracy oraz pozwala znacząco ograniczyć codzienne koszty.
Na parterach budynków wielorodzinnych deweloper wydzieli lokale usługowe i użytkowe, w których będą działać m.in. sklepy, salon kosmetyczny, fryzjer czy docelowo nawet placówka bankowa. Samowystarczalne osiedle? Może jeszcze nie do końca, ale Pierwsza Dzielnica jest blisko realizacji takiej idei.

Dodajmy jeszcze, że w ramach pierwszego etapu inwestycji, deweloper odda do użytku trzy 12-kondygnacyjne budynki z łącznie 256 mieszkaniami o metrażach od 28 do 95 metrów kwadratowych (standardowe lokale) oraz od 102 do 231 metrów kwadratowych (penthousy na najwyższych kondygnacjach). Ceny startują z pułapu 7200 złotych za metr kwadratowy.

Premierowe mieszkania w Katowicach na sprzedaż w ramach osiedla Pierwsza Dzielnica zostaną oddane do użytku w III kwartale 2021 roku. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej pierwszadzielnica.pl oraz w biurze sprzedaży w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy pl. Sławika i Antalla 1.