stroik wielkanocny diy
Klik - aby zobaczyć instrukcje wykonania powyższego stroika krok po kroku

Stroik wielkanocny można wykorzystać do ozdoby świątecznego stołu lub jako dekoracja innego miejsca w naszym domu. Do niedawna można było z łatwością kupić gotową dekorację. Dziś nie jest to już takie proste. Ograniczenia związane z pandemią nie muszą jednak odbierać nam radości z przeżywania tego szczególnego okresu. Stroik wielkanocny możemy wykonać samodzielnie w domu niewielkim nakładem finansowym. 

Z czego zrobić stroik wielkanocny? 

Zazwyczaj do wykonania stroika wielkanocnego wykorzystuje się jajka, kwiaty czy pisanki. Jajka symbolizują nadzieję na zmartwychwstanie i życie wieczne. A kojarzony przez większość zajączek czy kurczaczek wielkanocny - symbolizuje budzenie się do życia i początek nowego istnienia. W tworzeniu świątecznej kompozycji można też wykorzystać różnego rodzaju elementy zielone jak listki wiosennych roślin czy zwykłe gałązki. Przydadzą się również piórka, wstążki, sianko czy mech. Ważne, aby stroik był wykonany z takich elementów, które są nieodzownym atrybutem wiosny i kojarzą się nam z tą porą roku. 

Skąd czerpać inspirację na stroik wielkanocny? 

Wykonanie stroika wielkanocnego na stół, mimo że nie jest czynnością zbyt wymagająca, może nastręczyć wielu kłopotów, zwłaszcza gdy nie mamy gotowanego pomysłu na jego wykonanie.

Warto wtedy skorzystać z gotowych tutoriali, które krok po kroku pokazują nam jak zrobić stroik w zaciszu własnego domu. Piękny a zarazem prosty stroik, który widzicie na głównym zdjęciu, został wykonany w oparciu o instrukcje  na stronie jamama.pl. Spróbujcie wykonać go sami. O tym, że satysfakcja z wykonania takiego stroika jest ogromna, nie muszę chyba nikogo przekonywać.