Biel nie wychodzi z mody w przypadku aranżacji wnętrz. Trudno o bardziej uniwersalne rozwiązanie dopasowujące się bezbłędnie do właściwie każdego stylu. Właśnie z tego powodu warto wziąć pod uwagę nawet meble w tym kolorze. Komoda biała stała się w ostatnich latach absolutnym hitem. Pasuje do wszystkich wnętrz i choć zachowała swój praktyczny charakter, to zyskała nieco nowocześniejszą odsłonę, nawet gdy mowa o meblu stylizowanym. Warto wiedzieć, jak szukać takich elementów do swojego domu.

Białe komody - tylko nowoczesne?

Nie jest prawdą, że są to zwykle meble na wskroś nowoczesne, pasujące wyłącznie do takich wnętrz. Choć taka grupa szafek oczywiście jest dość liczna, to jednak z powodzeniem można znaleźć komody w najróżniejszych stylach. Do takich należy na przykład styl industrialny. Biel również do niego pasuje, zwłaszcza w zestawieniu z motywem betonu czy metalowymi wstawkami. To może być też styl klasyczny, elegancki czy prowansalski z frezowanymi frontami i ozdobnymi okuciami. Komoda biała jest symbolem stylu skandynawskiego i rzeczywiście takich modeli także można znaleźć naprawdę sporo. W ich przypadku również częstym zabiegiem jest dodanie drewnianych dodatków, np. blatu lub uchwytów.

Kliknij w link i zobacz ofertę komód w kolorze białym sklepu Edinos. 

Jak wybrać odpowiedni model?

Ogromny wybór dostępnych modeli powoduje, że dokonanie wyboru wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Na początek najlepiej określić swoje wymagania względem takiego mebla.
- Styl - najlepiej, żeby styl mebla pasował do aranżacji wnętrza. Komoda na wysoki połysk nie będzie dobrym wyborem do romantycznych wnętrz prowansalskich, tak jak mebel stylizowany na vintage raczej nie będzie odpowiedni do wnętrza minimalistycznego.
- Wielkość - tu komoda musi spełniać nie tylko zadanie praktyczne, ale i mieścić się w pomieszczeniu. Dlatego warto określić swoje potrzeby - co będziemy przechowywać w komodzie, jak dużo będzie tych rzeczy. Dalej warto ustalić, jakie miejsce zajmie mebel w danym pokoju. Dobrze będzie je zmierzyć i porównać wymiary z wymiarami mebla.
- Liczba szafek i szuflad - komoda biała może składać się z samych szuflad, samych szafek, z miksu obu tych rozwiązań, a czasem też dodatkowo z półek. To również wiąże się z planami - co będziemy przechowywać w danej komodzie.


Cała biała czy z barwnymi detalami?

To w dużej mierze zależy od naszych indywidualnych upodobań. Osoby, którym nie do końca odpowiadają całkowicie białe meble, mogą zdecydować się na przykład na takie z elementami w kolorze naturalnego drewna. To powoduje, że komoda biała przestaje kojarzyć się ze sterylnością i nabiera bardziej domowego charakteru. Dość popularne zwłaszcza w minimalistycznie urządzonych wnętrzach są meble biało-czarne meble. Takie monochromatyczne rozwiązania potrafią dodać aranżacji pazura. Biała komoda może się sprawdzić też w biurze. Wystarczy wybrać model na kółkach, by zyskać użyteczny i całkiem pojemny pomocnik. Biel doskonale sprawdza się też w przypadku mebli do łazienki. Niewielka komódka pomieści ręczniki, kosmetyki czy chemię domową.