Bo kobieta żadnej pracy się nie boi – poznaj nasze triki dzięki którym żadna naprawa w domu nie będzie Ci straszna. Czyli krótki poradnik nie tylko o naprawach, ale i wojnie płci.

Kobieta żadnej pracy się nie boi – to fakt niemal naukowy. Choć pozwalamy mężczyznom je wykonywać, to tylko dlatego, aby poczuli się bardziej męsko. Wszak my jesteśmy też bardzo zaradne i potrafimy niemal wszystko. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam sposoby, jak ułatwić sobie życie, a przy tym nie spowodować wojny płci z partnerem, który będzie czuł się niedoceniany. 

Bo pająki zabija on

Faceci lubią czuć się potrzebni i męscy, a więc skoro my już potrafimy wykonać wszystkie naprawy, to warto jednak coś dla nich zostawić. Pozostaje więc im zabijanie pająków i owadów. Choć czasami możemy odnieść wrażenie, że boją się oni bardziej od nas, to jednak od czasu do czasu musimy im pozwolić poczuć się naprawdę męsko. Skoro oni zajmują się pajęczakami i owadami, to my możemy przejść do poważnych prac, a więc czas na remont i naprawy.

Zatkany zlew to już nie problem

Przetkanie zatkanego zlewu nie jest ani trudne, ani też czasochłonne, co najwyżej nieprzyjemne. Nie musicie wcale używać żadnych narzędzi, odkręcać rur, czy też stosować ssawek. Wystarczą tylko dobre granulki do rur oraz gorąca woda. Zatem wsypujecie granulki, zalewacie gorącą wodą, czekacie kilka minut i gotowe. Z kolei jeżeli nie jesteście zwolenniczkami mocnych chemikaliów, a także Wasz zlew nie jest mocno zatkany, to możecie postawić na sodę oczyszczoną którą zasypujecie odpływ, a także wylanie szklanki octu oraz zakrycie odpływu na około 30 minut. Po tym czasie wystarczy tylko spłukać sodę wrzątkiem i woda może znów swobodnie przepływać.

Budujemy i naprawiamy meble

Kobiety potrafią posługiwać się narzędziami, czy nawet elektronarzędziami i przychodzi im to stosunkowo łatwo. Mit, że jesteśmy słabą płcią to typowy mit, a więc możemy podjąć się także odnawiania mebli czy nawet ich budowania od zera. Jeżeli chcecie odmienić starą komodę czy nawet meble kuchenne, to polecamy Wam okleiny meblowe, które można stosować także na blat. Dodatkowo możecie jeszcze wymienić uchwyty, dzięki temu meble staną się jeszcze bardziej stylowe. Jeżeli macie trochę czasu, możecie także wykonać różne meble samodzielnie. Tu przyda Wam się klej montażowy. Ciekawym wyborem są modele z palet. Po oszlifowaniu i pomalowaniu, wystarczy je tylko połączyć pod kątem prostym i bez zbędnego kombinowania możecie wykonać stolik ogrodowy czy nawet fotel. Zadbajcie jedynie o dobór szybkoschnącego kleju montażowego do domu.

Naprawa listew przypodłogowy

Jeżeli zauważycie, że Wasze listwy przypodłogowe lata świetności mają już za sobą, to zawsze możecie je wymienić. Otóż tutaj możecie zdecydować się na modele łączone, które wystarczy ze sobą złączyć, ale możecie także je przykleić używając kleju montażowego, szczególnie jeżeli macie do czynienia z tymi drewnianymi. Skoro jesteśmy już przy temacie podłogowym, to polecamy Wam uzupełnienie fug. Jednak nim przejdziecie do tej pracy, najpierw sprawdźcie czy fugi nie można przypadkiem wyczyścić. Do tego celu najlepiej użyć dedykowanych środków. Jeżeli nadal nie jesteście zachwycone efektem, to wtedy lepiej je uzupełnić.

Malujemy i tapetujemy

Skoro jesteśmy w domu w stanie wykonać wiele prac naprawczych, to nikogo nie powinien zdziwić fakt, że umiemy także wykonać prace remontowe. A więc malowanie czy tapetowanie nie jest dla nas żadnym problemem. Nawet wyrównanie nierównej ściany nie stanowi kłopotu. Wystarczy bowiem odpowiednio dobrać materiały. W przypadku nierównej lub pękniętej ściany można postawić na gładź, jednak szybciej uporamy się z problemem, jeśli zdecydujemy się na tapety winylowe z warstwą flizeliny. Skutecznie zamaskują problem, a do tego świetnie się prezentują. Oczywiście możemy wybrać tradycyjną metodę, wszak zrobienie gładzi nie jest trudne. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia. Samo malowanie ułatwi długi wałek na teleskopowym kiju. Dzięki niemu nie będziemy nawet potrzebowały drabiny.

Bądźmy szczere, jesteśmy już całkowicie niezależne od facetów: pracujemy, zajmujemy się domem, a ponadto potrafimy wszystko naprawić. Ale od czasu do czasu warto pozwolić im się zrealizować. Przynajmniej wtedy zyskamy trochę czasu dla siebie.