Kupując karnisze, możemy wybierać wśród wielu różnych modeli, kształtów czy materiałów, z jakiego zostały wykonane. Podobnie jest zresztą w przypadku firan – ich dostępność jest przeogromna, tak że nie jedną już osobę wprawiła o zawrót głowy. Sposobów na wykończenie firanek jest kilka. Co nie zmienia faktu, że trzeba podjąć właściwą decyzję.

Przelotki - szybie i eleganckie wykończenie firan

Przelotki to specjalne dwuczęściowe krążki, które montowane są w materiale firany czy zasłony, dzięki temu w kilka sekund możemy zawiesić naszą dekorację na karniszu. Do mocowania firan na przelotkach nie potrzebujemy już żadnych żabek czy innych akcesoria. Wystarczy, że firanę nałożymy na drążek karnisza i ułożymy ją w równej od siebie odległości. Przelotki wyglądają efektowniej od żabek. Nadają się do prania razem z firaną, nie musimy ich zdejmować za każdym razem. Znacznie ułatwiają zawieszanie i nadają po zawieszeniu świetny efekt. Są też o wiele bezpieczniejsze dla samego materiału niż żabki. Nie niszczą go tak.


W sklepie https://alena-firany.pl/gotowe-firany-na-przelotkach.html dostępne są firany na przelotkach w różnych kolorach i modnych wzorach. Firany do salonu są obszyte i gotowe do zawieszenia, co jest idealnym argumentem dla wszystkich, którzy cenią sobie wygodę i oszczędność czasu. Takie firany zawiesza się bardzo szybko i bezproblemowo, a co najważniejsze może równie szybko je ściągnąć i wyprać.

Firanki na przelotkach to niekwestionowany hit ostatnich lat. Nie musimy męczyć się z przypinaniem firan żabkami, wystarczy nasunąć przelotki na karnisz – i mamy gotową dekorację! Co więcej, takie firanki mają w sobie mnóstwo niezaprzeczalnego uroku oraz stylu. Jeżeli zdecydujesz się na wybór takiego wykończenia firanki, to z pewnością nie będziesz zawiedziona. Staną się one niepowtarzalną dekoracją sypialni czy salonu. Ważne, tylko aby produkt był dobrej jakości. To daje gwarancję trwałości na lata.


 

Jakie wykończenie firanki wybrać?

Wykończenie firany decyduje o tym, jak będzie ona zawieszana na karniszu. Możemy wybrać marszczenie na taśmie, przelotki bądź standardowe obszycie brzegów, wówczas zawieszenie firany wymaga ręcznego marszczenia i robienia tzw. zakładek. Najpopularniejszym, a także najprostszym sposobem na wykończenie firanki czy zasłonki jest zakład prosty. Taki sposób szycia sprawdza się zarówno podczas wykańczania góry firanki, jak i dołu czy krawędzi. Z racji swojego estetycznego wyglądu stosuje się go bardzo często. Takie firanki zawieszana się na tzw. żabki.

W ostatnim czasie coraz częściej stosowane są szelki. Szelki robione są z tej samej tkaniny, z jakiej została wykonana firana. Wiele osób ceni sobie ten rodzaj mocowania, który sprawia, że firany można bardzo szybko założyć na karnisz. Kolejnym wykończeniem są tak zwane tunele. To nic innego jak otwory, które umieszcza się po całości w górnej części materiału, dzięki temu drążek karnisza jest niemal niewidoczny. Firanki mogą być także zawieszane na tzw. agrafki metalowe albo plastikowe. Zaczepia się je albo przyszywa do materiału. Prawdziwym hitem są firany na przelotkach. To bardzo eleganckie rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w salonie, sypialni, jak i przedpokoju. Warto dobrać najlepsze rozwiązanie do swoich potrzeb.