Oświetlenie ledowe rozjaśnia nasze wnętrza równie skutecznie, jak tradycyjne źródła światła, ale - w porównaniu ze zwykłymi żarówkami - zużywa o około 80 procent mniej energii. To bardzo korzystnie wpływa na wysokość naszych rachunków za prąd. Oświetlenie ledowe sprawdza się we wszystkich pomieszczeniach domowych, także w kuchni. 

Podstawową zaletą lampy LED (skrót LED pochodzi od angielskiego Lighting Emitting Diode i oznacza diodę elektroluminescencyjną) jest energooszczędność. Ledowe źródła światła zużywają znacznie mniej prądu w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami, jednocześnie zapewniając ten sam efekt. Lampy ledowe są zatem ekonomiczne i ekologiczne. Użytkownicy bardzo cenią sobie wydajność tego nowoczesnego rodzaju oświetlenia, dzięki czemu stanowi ono dziś już standard w mieszkaniach, domach czy biurach. Sprawdza się ono nie tylko w salonie, pokoju dziennym, pokoju dziecka czy sypialni, ale także w kuchni i przedpokoju.

Oświetlenie ledowe w kuchni

Kuchnia to specyficzne pomieszczenie, w którym jedno główne źródło światła jest z reguły niewystarczające. Dodatkowo potrzebujemy oświetlenia stołu, blatu roboczego oraz płyty grzewczej. Oprócz lampy sufitowej, stanowiącej główne oświetlenie, warto dobrać lampki boczne (ścienne, kinkiety) czy inne lampy dodatkowe, np. oświetlenie podszafkowe, które po zmroku ułatwi przygotowywanie posiłków na blacie.

Kilka lamp zamontowanych w kuchni może przyczynić się do tego, że w tym pomieszczeniu, właśnie dzięki oświetleniu, co wieczór będzie panował inny nastrój, zależnie od tego, jakie lampy w danym momencie będą włączone. Odpowiednio dobrane, prawidłowo zamontowane lampy ledowe oświetlą każdy zakamarek kuchni. 

Do kuchni pasują przede wszystkim oprawy sufitowe, chociażby plafoniery, wykonane np. ze szkła. Praktyczne są sufitowe oprawy punktowe, charakteryzujące się nowoczesnym wzornictwem. Oprawy ścienno-sufitowe to również dobre rozwiązanie do kuchni.
W przypadku oświetlenia kuchennego sprawdzą się też specjalne oprawy meblowe. Mogą one być wykonane m.in. z metalu oraz tworzywa sztucznego lub ze stali. Można zdecydować się na podszafkowe oprawy punktowe, wyposażone we włącznik. Równie dobrze można postawić na oprawy liniowe, przypominające taśmę LED o różnej długości. Ozdobę samą w sobie mogą stanowić oprawy ścienne, do niedawna kojarzone głównie z salonem bądź sypialnią czy przedpokojem. Propozycją do kuchni są lampy w kształcie okręgu, półokręgu lub kwadratu. Więcej pomysłów na lampy do kuchni możesz zobaczyć na stronie internetowej marki Kanlux.

Lampy LED do kuchni - o czym warto pamiętać przy ich wyborze?


Bogato zdobione, nasycone kolorami i o skomplikowanych kształtach lampy spełnią swoją rolę m.in. w gabinecie, pokoju gościnnym czy jadalni. Do kuchni poleca się natomiast zazwyczaj lampy o prostych, często minimalistycznych kształtach, o stonowanej kolorystyce i wzornictwie. Takie oświetlenie idealnie pasuje do kuchni, która została urządzona w stylu skandynawskim, industrialnym czy minimalistycznym.

Lampa w kuchni to źródło światła do zadań specjalnych. W tym pomieszczeniu często panuje podwyższona temperatura oraz wilgotność. Poza tym na sprzętach, ale też na lampach osadza się tłuszcz i kurz. Należy więc wybrać proste, lecz w swojej prostocie eleganckie oświetlenie, które sprawdzi się w takich warunkach i będzie łatwe w utrzymaniu w czystości. Takie oświetlenie ledowe znajdziesz w ofercie Kanlux.