Dzisiejsza rozmowa z panem Przemysławem Balcewiczem - dyrektorem firmy Eko Architektura, jest wynikiem wciąż rosnącego w ostatnich latach zainteresowania architekturą drewnianą. Wiele osób decyduje się na drewniane domki letniskowe czy całoroczne, altany, sauny i garaże. Budowanie drewnianych budynków mieszkalnych można łatwo uzasadnić - prozdrowotnymi właściwościami drewna. Jednak dlaczego tak wielkim powodzeniem cieszą się konstrukcje innego rodzaju? Czas odpowiedzieć na to pytanie.

Co wyróżnia drewniane garaże?

Dlaczego tak popularne jest ostatnio stawianie drewnianych garaży?
Wolnostojące garaże drewniane to budynki bardzo funkcjonalne i ładne. Doskonale sprawdzają się zarówno w komplecie do innych budowli drewnianych, jak i przy domach murowanych. Usytuowanie takiego garażu w naturalnym otoczeniu może dać bardzo dobry wizualny efekt. Wbrew pozorom drewno jest niezwykle solidnym materiałem, który doskonale chroni przed wszelkiego rodzaju szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Ostatnio modne naturalistyczne trendy sprawiają, że garaż jest doskonałą ozdobą podwórka. Warto też zwrócić uwagę na szybkość budowy garażu drewnianego oraz jego koszty - znacząco mniejsze niż w przypadku budynku murowanego. 

Czy możliwe jest dopasowanie wybranego budynku do własnych potrzeb?
Każda drewniana budowla dostępna w naszej ofercie może podlegać zindywidualizowanej personalizacji. Każdy klient może wybrać materiał z którego będą wykonane okna i brama, dopasować metraż, kolor i konkretny układ pomieszczeń. Jako firma z ugruntowaną pozycją na rynku, oferujemy niezwykle szeroki wachlarz możliwości. Nasze wiaty i garaże są dostępne w wielu różnych wariantach. Możemy zaproponować zarówno klasyczne propozycje na jeden pojazd, jak i takie mieszczące wiele skrytek i pomieszczeń na narzędzia domowe, ogrodnicze czy kosiarki. Proponujemy także współpracę z wykwalifikowanymi fachowcami, którzy pomogą w zaprojektowaniu od podstaw wymarzonego garażu, który będzie cieszył oko domowników przez długie lata.

Czy garaż drewniany nie będzie mniej wytrzymały niż murowany?

Dlaczego przy wyborze garażu warto postawić na drewno?
Garaże drewniane są alternatywą, warto zaznaczyć, że tańszą, dla murowanych. Cechują się podobną odpornością na warunki zewnętrzne, a stawiając je można wiele zyskać. Przede wszystkim czas stawiania takiego garażu jest dużo krótszy. Wszystkie nasze zlecenia staramy się wykonywać w maksymalnym okresie sześciu tygodni. W wyjątkowych przypadkach, kiedy projekt jest wyjątkowo skomplikowany i wymaga dużych nakładów pracy decydujemy się na dłuższe terminy, na bieżąco informując o tym klienta. Jako renomowana firma monitorujemy ceny na rynku, dlatego masz gwarancję, że nie przepłacisz. Zdecydowaną zaletą garaży drewnianych jest też po prostu ich wygląd. Mogą wspaniale wkomponować się w Twoje podwórko oraz dodać mu klasy i blasku.

Czy garaż drewniany na pewno dobrze ochroni samochód?
Garaże drewniane izolują samochód od szkodliwych warunków zewnętrznych tak samo dobrze, jak murowane. Dzięki zastosowaniu drewna wysokiej klasy gwarantują doskonałe właściwości izolacyjne i zapewniają ciepło. Generuje to znaczną oszczędność - nie ma konieczności aby budynek był ocieplony. Dobrze wykonany garaż, przy prawidłowo wykonanej konserwacji drewna oraz regularnie impregnowany, będzie spełniał swoje funkcje przez długie lata. Tworzone przez nas budynki są całkowicie odporne na korozję. Jako wiodący na rynku producent architektury drewnianej, zapewniamy najlepszą możliwą jakość w przystępnej i najniższej na rynku cenie. 

Nasze domki dostępne są również we Francji:
Chalet PRO
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE
tel. 04 85 44 00 20
https://chaletpro.fr/