Aranżacja wnętrz swojego mieszkania lub domu jest dla wielu osób niemałym wyzwaniem. Dobranie w odpowiedni sposób wszystkich elementów, jedynie w teorii wydaję się takie proste i przyjemne. W rzeczywistości, aranżacja to szereg decyzji, które należy podjąć, jedynie wyobrażając sobie rezultaty. Mając dobrane do siebie kolory ścian, podłogi oraz meble, przychodzi jeszcze kolej na inne elementy wystroju, takie jak obrazy. Każde pomieszczenie można pięknie udekorować obrazami, w zależności od ich wyglądu oraz stylu wykończenia. Jednymi z najchętniej wybieranych i najbardziej uniwersalnych obrazów, są obrazy częściowe, które pasują do większości wnętrz. 

Dlaczego warto wybrać obrazy częściowe? 

Mając duże ściany w pomieszczeniach, warto je w jakiś sposób zagospodarować, aby stanowiły ciekawy element aranżacji. Decydując się na zawieszenie pojedynczego obrazu o średniej wielkości, można uzyskać raczej marny i niewystarczający efekt. W przypadku dużych i pustych ścian, najlepszych wyborem są zdecydowanie obrazy częściowe. Zapełnią większą część pustej ściany i z pewnością będą przyciągały uwagę od razu po wejściu do pomieszczenia. Obrazy częściowe to zestaw kilku elementów, na których znajduje się cały obraz. Obrazy częściowe to najczęściej krajobrazy, które zostały podzielone na kilka elementów tworzących całość. Aranżowanie poszczególnych elementów może być dowolne. Wiele osób decyduje się na wieszanie obrazów częściowych w nieco większych odległościach od siebie, dzięki czemu cały zestaw zajmuje dużą część ściany. 

W jakich pomieszczeniach zastosować obrazy częściowe?

Najlepszym miejscem na zawieszenie obrazu częściowego są duże i puste przestrzenie. Najczęściej wybieranym miejscem jest ściana znajdująca się nad kanapą w salonie. Jest to to doskonałe miejsce, które stanowi serce całego domu i jest jednocześnie częścią najbardziej reprezentacyjnego pomieszczenia. Odpowiednie miejsce dla obrazów częściowych, to także przedpokój, pod warunkiem, że posiada dużą i pustą ścianę. Przedpokoje, które są długie i stosunkowo podłużne to świetny wybór na zastosowanie obrazu częściowego. Przedpokój zyskuje tym samym ciekawy wygląd i przyciąga wzrok od razu po wejściu do mieszkania lub domu. Innym, również dosyć powszechnie wybieranym miejscem na obrazy częściowe są ściany w sypialni. Obrazy częściowe w sypialni mogą znaleźć się tuż nad łóżkiem lub na przeciwległej ścianie, dzięki czemu można go podziwiać leżąc w łóżku. 

Jaki obraz wybrać do swojego wnętrza? 

Wybór obrazu częściowego bywa nieco trudny. Wynika to przede wszystkim z dużej różnorodności. Możliwe jest dobranie dowolnego obrazu, który zostanie naniesiony na kilka elementów. Obrazy powinny być dostosowane do całego stylu i charakteru aranżacji wnętrza, dzięki czemu będą stanowiły harmonijną całość i przyciągną wzrok. Alternatywą dla równych i symetrycznych obrazów częściowych, są także elementy montowane na różnych wysokościach, które również występują jako całość i są bardzo ciekawym, nietypowym rozwiązaniem do nowoczsnych wnętrz.