Dekorowanie domu może być świetną zabawą, ale jednocześnie stanowi spore wyzwanie. Zastanawiasz się, jak zaprojektować eleganckie i funkcjonalne wnętrze? Marzysz o przytulnym domu, do którego będzie chciało się wracać? W takim razie skorzystaj z naszych podpowiedzi! 
 

Wybierz motyw

Chcesz w łatwy sposób ujednolicić projekt domu? W takim razie wprowadź wspólny motyw. Lubisz tradycyjny, czy nowoczesny styl? Rustykalny, skandynawski, marynarski, czy industrialny? Kochasz motywy natury? A może wolisz akcesoria vintage? Uwielbiasz żeglować? Możesz zaprojektować pokój, który będzie doskonale oddawał morski klimat. Wybierz jasny błękit, szkło morskie, kotwicę i akcesoria marynarskie. Zastanów się, co Ci się podoba i powtarzaj elementy w całym domu. Jeśli masz jakieś wątpliwości lub pytania, skorzystaj z pomocy doświadczonego i kreatywnego projektanta.

Dopasuj materiały

Kupując meble i akcesoria, weź pod uwagę materiały. Użyj podobnych materiałów w każdym pokoju. Możesz wybrać wiklinę, szkło lub drewno. W ten sposób stworzysz spójny wystrój. Zmieniaj tekstury i wykończenia tych elementów, by efekt był raczej subtelny niż nadmiernie dopasowany lub wymuszony.

W sypialni możesz używać plecionych koszów do przechowywania drobiazgów. Co prawda kosze ułatwiają przechowywanie w dowolnym pomieszczeniu, ale warto powtórzyć ich teksturę na inne sposoby. Pomyśl o wiklinowych meblach lub rattanowym dywanie.

 


Wybierz odpowiednie kolory

Jakie kolory Ci się podobają? Wybierz odcienie, które naprawdę Ci się podobają i wpleć je w projekt każdego pomieszczenia. Mieszaj jasne i ciemne odcienie, a także zmieniaj ilość kolorów w każdym pomieszczeniu. Pomyśl nie tylko o malowaniu ścian. Eksplozja koloru może przybrać formę zasłon, dywaników, wydruków artystycznych, ozdobnych poduszek, a nawet ręczników łazienkowych. Pomarańczowy wizualnie ociepli wnętrze. Występuje zarówno w ekstrawaganckich, jak i subtelnych odcieniach.

 

Zainspiruj się!

Zajrzyj do książek i magazynów wnętrzarskich, a także na strony internetowe i platformy społecznościowe, takich jak Houzz, Pinterest i Instagram. Dzięki temu zobaczysz, co Ci się podoba, a co nie. Kiedy już zgromadzisz ulubione zdjęcia, zapoznaj się ze szczegółami.

Teraz możesz przygotować budżet, bez matematyki się nie obejdzie. Jeśli zaszalejesz i kupisz bardzo drogie fotele, zostanie Ci mniej pieniędzy na aranżację reszty domu. Zastanów się, jak możesz rozdysponować cały budżet. 

 

Dlaczego warto skorzystać z usług projektanta wnętrz?

Profesjonalne projektowanie wnętrz w Warszawie bierze pod uwagę komfort fizyczny i psychiczny domowników. To nie tylko sztuka, ale też nauka. Projektant może urzeczywistnić Twoje pomysły. Oceni, co jest wykonalne w danej przestrzeni. Doradzi, na co warto wydać pieniądze, a na czym lepiej zaoszczędzić. Widzi cały obraz, a jednocześnie dopracuje wszystkie szczegóły. Zadba o to, by przestrzeń pasowała nie tylko do Twojego stylu życia, ale może również zaproponować odpowiednie umeblowanie, jednocześnie podkreślając Twoją indywidualną estetykę. Zapyta o potrzeby i pragnienia domowników, a następnie zaaranżuje eleganckie i funkcjonalne wnętrza.