jak wyszyścić kuchnię

Kuchnia to miejsce szczególnie narażone na trudny do usunięcia brud. Tłuszcz czy przypalone resztki jedzenia wymagają zastosowania specjalnych środków, jednak podczas sprzątania musisz także uważać na delikatną strukturę urządzeń lub mebli. Chcesz sprzątać szybko i skutecznie? Nie wiesz, który produkt najlepiej sprawdzi się w Twojej kuchni? Dowiedz się, czego potrzebujesz do sprzątania.

Wybór idealnego preparatu do czyszczenia kuchni nie jest prosty, zwłaszcza jeśli chcesz osiągnąć imponujące efekty. Aby dobrze posprzątać pomieszczenie, potrzebujesz kilku rodzajów środków, które nie tylko pomogą usunąć brud, ale także zadbają o czyszczoną powierzchnię. Sprawdź, na co się zdecydować, aby sprzątanie było szybkie i przyjemne.

Skuteczne preparaty do mycia kuchenki

Podczas gotowania często zdarza się, że coś wykipi, coś się rozleje lub zachlapie. Najlepiej, jeśli od razu wytrzesz kuchenkę. Jeśli nie jest to możliwe, bo na palnikach stoją gorące garnki, to mogą spotkać Cię przykre konsekwencje w postaci przypalonych resztek.

W takiej sytuacji warto sięgnąć po preparaty do czyszczenia kuchni, które nie tylko poradzą sobie z tłuszczem, ale także z przypalonym brudem, jak np. mleczka lub spraye, które są dostępne np. w sklepie Metler. Te produkty mają wysokie stężenie substancji odtłuszczających i rozpuszczających brud. Wystarczy nałożyć środek, odczekać chwilę, aby zadziałał, a następnie wszystko zetrzeć za pomocą zwilżonej, miękkiej szmatki.


Najlepsze tabletki do zmywarki – jakie wybrać?

Zmywarka to najlepszy wynalazek dla wielu osób. Jednak, aby naczynia zawsze były lśniące, trzeba dobrać odpowiedni produkt, np. tabletki do zmywarki Fairy. Niezbędna będzie także sól do zmywarki, która zmiękczy wodę i zapewni lśniący efekt.

Wiesz, że istnieją na rynku tabletki do zmywarki Fairy, które usuwają nie tylko delikatne zabrudzenia na talerzach, ale także zaschnięte resztki jedzenia bez konieczności namaczania zastawy lub usuwania pozostałości z naczyń? Np. Finish Quantum Max 100 myją tłusty i trudny do usunięcia brud, a także zapobiegają powstawaniu zacieków i chronią zmywarkę przed powstawaniem kamienia. Pomocna jest także sól do zmywarek, która niweluje osad na naczyniach. Sięgnij po sprawdzone tabletki Finish Quantum Max 100, a na pewno będziesz zadowolony z efektu.

Jaki środek do mycia i dezynfekcji blatów roboczych?

Niezależnie od tego, czy masz blat laminowany, czy drewniany, potrzebujesz specjalnych środków do wyczyszczenia go. Dlaczego? To proste! Zarówno laminat, jak i drewno to materiały, które nie są odporne na długotrwałe działanie wody, a szorowanie ich mocnymi preparatami do czyszczenia kuchni może prowadzić do uszkodzenia struktury. W efekcie mogą powstać zagłębienia, w których będą się rozwijać bakterie i groźne mikroorganizmy.

Jeśli chcesz odpowiednio zadbać o swój blat roboczy, sięgnij po pianki lub spraye z preparatami na bazie delikatnych składników myjących. Możesz także wybrać środki odtłuszczające, które usuną trudny brud. Jeśli zależy Ci na szybkiej dezynfekcji blatu, wybierz preparat dezynfekujący. Po spryskaniu zabrudzonej powierzchni wystarczy chwilę odczekać, a następnie szmatką, np. z mikrofibry, wytrzeć miejsce do sucha.

 

Jak wyczyścić zlew, aby był lśniący i pozbawiony bakterii?

Preparat do czyszczenia zlewu powinien być dopasowany do materiału, z którego jest wykonany zlewozmywak. Inny środek jest dedykowany do powierzchni stalowych, a inny do granitu lub ceramiki. Warto mieć to na uwadze, ponieważ klasyczne mleczko lub zbyt mocny środek użyty do granitowego zlewu może pozostawić na nim nieestetyczne białe plamy bardzo trudne do usunięcia.

Jeśli na Twoim kranie pojawił się kamień, to wybierz specjalny preparat do odkamieniania. Nanieś produkt na ręcznik papierowy i owiń nim kran. Po kilku lub kilkunastu minutach ściągnij ręcznik i przetrzyj kran wodą. Kamień zejdzie sam!

Jakie produkty wybrać do czyszczenia piekarnika lub mikrofali?

Chcesz wyczyścić piekarnik lub mikrofalę? Potrzebujesz środków do zadań specjalnych, takich jak np. spray z pianą. Aby ułatwić sobie usunięcie brudu, możesz najpierw rozgrzać piekarnik i wstawić do środka żaroodporne naczynie wypełnione wodą. Gorąca para wodna zmiękczy zabrudzenia i sprawi, że ich pozbycie się będzie bardzo proste. Potem wystarczy spryskać wnętrze odpowiednim preparatem do czyszczenia kuchni i przetrzeć szmatką. Gotowe!

Sprzątanie kuchni może być proste i przyjemne. Znajdź odpowiednie preparaty, pozwól im działać i ciesz się czystą przestrzenią!