Jacuzzi spa ogrodowe to sprzęt, który większości osób kojarzy się z czymś nieosiągalnym, jeśli jednak w naszym ogrodzie znajduje się odpowiednia ilość miejsca to dlaczego nie możemy pozwolić sobie na odrobinę relaksu pod gołym niebem? Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając jacuzzi ogrodowe? 
 

Rodzaje jacuzzi

Latem wiele osób decyduje się na basen w ogrodzie, jednak świetną jego alternatywą jest jacuzzi ogrodowe, z którego możemy korzystać nawet przez cały rok. Na rynku możemy obecnie znaleźć wiele przeróżnych modeli jacuzzi, jednak na który powinniśmy się zdecydować? Aby podjąć właściwą decyzję, w pierwszej kolejności powinniśmy poznać różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami jacuzzi. Jeśli chodzi o główny podział tego typu wyposażenia ogrodu, to obecnie możemy wyróżnić dwa rodzaje jacuzzi, a mianowicie jacuzzi dmuchane oraz jacuzzi całoroczne. Dmuchane jacuzzi jest znacznie tańsze od tego całorocznego, co nie oznacza jednak, że jest gorzej wykonane. Takie jacuzzi możemy w każdym momencie złożyć, podłączając do niego specjalny adapter, który dosyć szybko pomoże wypompować z niego całe powietrze. Dzięki solidnej konstrukcji możemy bez obaw oprzeć się o jego ściany, a za sprawą wbudowanych czujników temperatura wody przez cały czas jest taka sama, ponieważ jeśli tylko zacznie się obniżać, to automatyczny system od razu zaczyna ją podgrzewać. Z kolei jacuzzi całoroczne jest znacznie droższe, a jego cena wzrasta w zależności od tego, jaką ma pojemność, a także ile dysz oraz dodatkowych gadżetów ma zamontowanych. Poza tym montuje się je na stałe, przez co bardzo dobrze należy zastanowić się nad tym, w którym miejscu powinno się znajdować.

 

Na co należy zwrócić uwagę, kupując jacuzzi ogrodowe?

Przed zakupem ogrodowego jacuzzi należy bardzo dokładnie przeanalizować kilka najistotniejszych parametrów i czynników, a mianowicie pojemność oraz kształt zbiornika, miejsce jego montażu, materiał wykonania, a także dodatkowe funkcje. Jeśli chodzi o jacuzzi dmuchane, to najczęściej ma ono kształt koła, natomiast jacuzzi całoroczne możemy tak naprawdę znaleźć w różnych kształtach. Co jednak najważniejsze to właśnie od kształtu oraz pojemności jacuzzi uzależnione jest to, ile osób się do niego zmieści. Kolejnym ważnym aspektem jest miejsce jego montażu, nad którym powinniśmy się dobrze zastanowić, ponieważ po wypełnieniu go wodą może ono ważyć nawet kilka ton. Jeśli jacuzzi chcemy postawić na tarasie, to lepiej zdecydować się na dmuchany model, który i tak może wymagać zastosowania przez nas dodatkowych wsporników. Z kolei, jeśli zdecydujemy się na zakup jacuzzi całorocznego, to najlepiej, jeśli postawimy go na gruncie, pamiętając jednak o tym, aby teren był idealnie równy. Kolejnym istotnym parametrem jacuzzi jest materiał jego wykonania, który powinien być solidny. W przypadku jacuzzi całorocznego jego niecki najczęściej produkowane są z piankowego tworzywa sztucznego lub akrylu, natomiast jacuzzi dmuchane wykonane jest z tworzywa PVC, które odporne jest zarówno na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, jak i na odkształcenia. Ostatnim parametrem, który należy wziąć pod uwagę, są dodatkowe funkcje, których w przypadku jacuzzi całorocznego jest znacznie więcej. Jeśli zależy nam zatem na dodatkowych atrakcjach takich jak np. podświetlenie, czy też opcja wodospadu, to jacuzzi całoroczne sprawdzi się tutaj idealnie.