Masz w domu małego podróżnika? A może sam, w wolnych chwilach, uwielbiasz eksplorować najciekawsze i mało znane zakątki polskich miast? W każdej z tych sytuacji świetnym aranżacyjnym dopełnieniem mieszkania będzie fototapeta: mapa świata. Zaproś ją do swojego wnętrza, a stanie się jego designerską kropką nad „i”. 
 

Urbanistyczna mapa ulubionego miasta

Z miłości do inżynierii i urbanistyki powstała kolekcja fototapet z wykorzystaniem motywu mapy – do kupienia w sklepie internetowym https://www.decormint.com/pl/fototapety-flizelinowe/mapy. Tym, którym bliskie jest planowanie oraz którzy mają zamiłowanie do harmonii na pewno przypadnie do gustu dekoracja ścienna w postaci urbanistycznej mapy miasta. Pokazuje ona sieć dróg i mostów oraz kwadrygi domów w pewnym, typowym dla planów, uproszczeniu. Z racji ograniczonej palety kolorów świetnie nadaje się do domowego biura, przestrzeni gabinetowych, ale też do salonu. Zestawiaj ją z klasyczną szarą kanapą, lampą na trójnogu wykonaną z drewna i białym abażurem oraz meblami w odcieniu bieli. Aby ożywić kompozycję, możesz wykorzystać kolor wody i powtórzyć go na ozdobnych poduszkach, dywanie czy zasłonach. Jeśli ogromnym sentymentem darzysz któreś z polskich miast, na przykład to, z którego sam pochodzisz, fototapeta z jego mapą obudzi w Tobie jeszcze więcej nostalgii. Tego typu dekoracja ścienna z duszą pozwoli poczuć się w nowym mieszkaniu, początkowo obcym i zimnym, jak w dobrze znanym domu.


Rysunkowa mapa świata – fototapeta mapa dla dzieci

Czy może być lepsza dekoracja w pokoju małego podróżnika aniżeli fototapeta mapa świata w wersji rysunkowej? To świetna okazja do rozwijania ciekawości dziecka i wspierania jego geograficznych zainteresowań. Fototapeta mapa dla dzieci stanowi pretekst do pogłębiania wiedzy pociechy na temat zwierząt zamieszkujących konkretne rejony. Fototapeta mapa świata z motywami kontynentów i zwierząt sprzyja rozbudzaniu chęci poznawania globu. Dekoracja ta świetnie dopełni stylowej aranżacji – z drewnianą biblioteczką na fascynujące czytanki, bajki i serie podróżnicze w roli głównej. Dla ocieplenia klimatu, do fototapety mapy dla dzieci możesz dokupić kufer w stylu podróżnika, w którym pociecha przechowa zabawki i inne swoje skarby. Kolor błękitu powtórzony w dodatkach (takich jak pled na łóżko czy obicie krzesła) dopełni tej udanej aranżacyjnej całości.

 

Starodawne wyobrażenie globu – fototapeta mapa świata

Stara mapa świata dobrze komponuje się z ciemnymi meblami wykonanymi z drewna. Może też współgrać z przeszklonymi gablotkami, w których wyeksponowane są książki, atlasy i albumy lub pamiątki z własnych egzotycznych podróży. Stonowana kolorystyka wpisująca się w barwy ziemi, świetnie będzie też wyglądać w towarzystwie roślin doniczkowych – modnej ostatnio monstery czy palm.

 

Swojska mapa lokalnej gastronomii

Tego typu fototapety mapy wnoszą do wnętrza klimat swojskiego podróżowania. Zwracają uwagę na to, jakie skarby produkują lokalni rolnicy. Nawiązują do tradycji pasterskich, piekarniczych, przenoszą w błogi cień rosnącej winorośli czy na łąkę, na której pasą się krowy i kozy, dające mleko, z których powstaje ser. Tego typu ozdoby dobrze współgrają z meblami wykonanymi z solidnego, litego drewna o naturalnym, często wręcz surowym wykończeniu. W towarzystwie prostych drewnianych akcesoriów kuchennych, ozdobnych butelek na oliwę i przy niewielkim barku z winami z całego świata wyglądają wprost fenomenalnie. Tego typu fototapety mapy są również świetnymi dekoracjami do restauracji czy sklepiku z regionalnymi przysmakami.

 

Rajd po Stanach Zjednoczonych

Dla fanów Ameryki mamy coś szczególnego – fototapetę ukazującą mapę Stanów Zjednoczonych. Zbliżenie na poszczególne stany pełni rolę dekoracji idealnej do restauracji serwującej dania kuchni amerykańskiej, lecz nie tylko. Sprawdzi się też w pokoju fana amerykańskiego kina. Fototapety mapy dają fajne możliwości aranżacyjne w połączeniu z grafikami przedstawiającymi poszczególne dania, wywodzące się z konkretnego stanu.

 

* Artykuł sponsorowany

Źródło zdjęć: Decormint.com