Najnowsze trendy w kolorach farb do malowania ścian! Sprawdź zanim wybierzesz! Planujesz większy remont? A może chcesz wyłącznie odświeżyć ściany? Nieważne przed jakiego typu wyzwaniem staniesz, za każdym razem dokładnie sprawdź nowości producentów oraz trendy w kolorach farb! To ważne, ponieważ w każdym sezonie pojawiają się jakieś ciekawe nowości! 
 
Czy kolorystyka ścian we wnętrzach ma spore znaczenie? Pewnie, że tak. Z punktu psychologicznego to właśnie kolory wpływają na nasze samopoczucie, lepsze skupienie się, a także pełnię energii i witalności. Kolory we wnętrzach mają także ogromne zadanie aranżacyjne do spełnienia. Niezależnie od tego, jaki kolor wybierzesz, powinien on bowiem spójnie łączyć się z pozostałym wyposażeniem wnętrza, ale również z dodatkami. Kolory ścian determinują często dobór pozostałych elementów wykończenia. Jeśli masz wątpliwość, że to prawidłowa kolejność w aranżacji, to przypatrz się wnętrzom z jaskrawymi ścianami i kolorowymi meblami. Prawda, że nie jest to zbyt szczęśliwe połączenie kolorystyczne? 
 
Na szczęście dziś, z odrobiną chęci i zaczerpniętą wiedzą od projektantów, można całkiem nieźle poradzić sobie z urządzeniem wnętrza. Ogromna paleta produktów do malowania ścian, sprawdza się świetnie, gdy właściciel wnętrza ma problemy z podjęciem decyzji. Farby do wnętrz już nie tylko pełnią zadanie praktyczne, ale przede wszystkim upiększają pomieszczenie. A jakie porady eksperta warto wziąć pod uwagę przy dobieraniu farb z najnowszych trendów? 
 

Naturalne kolory farb do malowania ścian – powracamy do korzeni 

Pierwszym i jednocześnie najmocniejszym trendem w aranżacji wnętrz jest opieranie całej stylizacji na stonowanych, często bardzo naturalnych kolorach. Dużą rolę odgrywać będzie tutaj kolor biały, bardzo łatwy do umieszczenia w aranżacji i jednocześnie na tyle neutralny, że w każdym wnętrzu będzie wyglądał dobrze. Nie należy obawiać się farb do wnętrz w kolorze białym. Współczesne produkty są łatwo zmywalne, co w praktyce oznacza mniej więcej tyle, że nawet trudne do usunięcia plamy można z nich zetrzeć np. gąbką. 
 
Do naturalnej i jednocześnie bardzo modnej palety kolorów farb do wnętrz będzie można zaliczyć także wyjątkowo elegancką szarość. To jeden z tych kolorów, który pasuje niemalże do wszystkiego, a we wnętrzach skandynawskich idealnie stapia się z naturalnym usłojeniem drewna, czy zielonych dekoracji. 
 
I wreszcie, nie zapominajmy tu także o kolorze beżowym, czy brązowym, które świetnie wkomponują się w aranżacje wnętrz klasycznych. Farby do malowania ścian w tych kolorach to bezpieczny wariant dla tych osób, które gustują w drewnianych meblach i wzorzystych dywanach. 
 

Odrobina awangardy w kolorach farb do wnętrz – kiedy sobie na nią pozwolić? 

Choć wielu z nas obawia się sięgać po mocniejsze akcenty kolorystyczne to warto podkreślić, że farby w takim odcieniu również świetnie odnajdują się w nowoczesnych aranżacjach. Kluczem do odniesienia sukcesu będzie tutaj stosowny umiar! Jeśli chcesz wybrać farbę do wnętrz w kolorze czerwonym to ogranicz jej zastosowanie do jednej ze ścian. Pozostałe skontrastuj poprzez naniesienie na nie bieli lub szarości! Takie połączenie kolorystyczne będzie nie tylko bezpieczniejszym wariantem, ale przede wszystkim także wyjątkowo modnym.