Jeśli zdecydowałeś się na zakup grilla gazowego, to zrobiłeś krok w dobrym kierunku. Teraz przed Tobą kolejne wyzwanie. Wybór konkretnego modelu. Aby ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy krótki poradnik. Podpowiadamy w nim, na co warto zwrócić szczególną uwagę przy wyborze grilla gazowego. Najważniejsze elementy, które powinieneś uwzględnić to: Konstrukcja grilla Wygoda użytkowania Funkcjonalność grilla Możliwości przyrządzania potraw Przedstawione poniżej informacje na pewno pomogą Ci w wyborze idealnego grilla gazowego.

Jaka powinna być konstrukcja grilla?

Konstrukcja grilla gazowego powinna być trwała i odporna na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Wybierając grill, zwróć uwagę, czy stelaż, korpus, pokrywa, drzwiczki oraz maskownica są wykonane ze stali nierdzewnej. Jeśli postawisz grill w ogrodzie lub na tarasie, to będzie on narażony na działanie wilgoci oraz skrajnych temperatur. Bez odpowiedniego zabezpieczenia zarówno wygląd, jak i funkcjonowanie grilla bardzo szybko się pogorszy. Stal nierdzewna dodatkowo pomalowana proszkowo daje gwarancję najwyższego poziomu zabezpieczenia.


Na czym polega wygoda użytkowania grilla?

Obok estetyki grilla równie ważna jest wygoda użytkowania sprzętu. Podczas zakupu grilla zwróć uwagę na jego wagę oraz mobilność. Urządzenia wyposażone w 4 kółka skrętne są dużo łatwiejsze w transporcie. Kółka powinny mieć także blokadę, która będzie zapobiegać przesuwaniu się grilla. Jednym z ważniejszych elementów grilla gazowego jest miejsce na butlę. Musi być ona umieszczona w sposób dyskretny, a jednocześnie powinieneś mieć do niej łatwy dostęp. Pamiętaj, że średnio co sezon będziesz ją musiał wymieniać. Najmniej przyjemną czynnością związaną z grillem jest zazwyczaj jego czyszczenie. Dobrej jakości grill gazowy jest wyposażony w kratkę, która znacznie ułatwia i przyspiesza czyszczenie. Zazwyczaj kratka jest pokryta specjalnym spiekiem ceramicznym.

Jakie funkcjonalności może mieć grill gazowy?

Grill gazowy może być wyposażony w wiele dodatkowych funkcjonalności. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest panel boczny z tacką, na której możesz rozłożyć przygotowane potrawy. Uchwyt, który ułatwia przemieszczanie grilla to kolejny drobiazg mający duże znaczenie dla wygody użytkowania. Ważną funkcjonalnością jest także termometr, który umożliwia kontrolowanie temperatury rusztu. Małym drobiazgiem, który może być bardzo praktyczny, jest otwieracz do butelek.


Jakie możliwości przyrządzania potraw daje grill gazowy?

Pełnię możliwości grilla najlepiej ocenić na podstawie ilości potraw, jakie można na nim przygotować. Pamiętaj, że grillowanie to nie tylko kiełbaski i karkówka. Na grillu możesz przecież przyrządzać warzywa lub całego kurczaka. Nie wszystkie potrawy mogą być traktowane takim samym „ogniem”. W przypadku grilla węglowego takie różnicowanie temperatur jest praktycznie niemożliwe. Grill gazowy pozwala na płynne ustawienie pożądanej temperatury. Co ważne idealną temperaturę do grillowania można uzyskać w bardzo krótkim czasie.

Przydatną funkcją w dobrej jakości grillach gazowych jest podział na strefy. Dzięki temu nie musisz za każdym razem wykorzystywać wszystkich palników. Grillujesz na takiej powierzchni, jakiej akurat potrzebujesz.

Wiesz już, jaki powinien być idealny grill gazowy? Teraz pokażemy Ci konkretne przykłady takich urządzeń. Na stronie https://koler.pl/ znajdziesz kompleksową ofertę obejmującą trwałe i funkcjonalne grille gazowe firmy Koler, która jest znanym i cenionym dostawca tego typu urządzeń.

Źródła zdjęć:

Zdjęcie główne: materiały prasowe
Zdjęcia w treści: koler.pl