fototapeta do pokoju dziewczynki
 
Dziewczynki z natury mają większe poczucie estetyki niż chłopcy. Dużą uwagę przywiązują do swojego wyglądu. Już kilkuletnie dziecko potrafi nieźle manifestować swoje poglądy. W wieku dziecięcym łatwiej sprostać dziecięcym wymaganiom, które fascynują się postaciami z bajek czy kreskówek. Takie zainteresowania można sprytnie wykorzystać, urządzając pokój dziecięcy. Niezastąpione okazują się fototapety. Spośród wielu propozycji wybraliśmy te, które będą idealnie wpisywały się w poszczególne etapy rozwoju dziecka. 
 

Tapety dla niemowlaka

Urządzanie pokoju niemowlęcego jest jedną z najprzyjemniejszych czynności świeżo upieczonych rodziców. Najczęściej remont pomieszczenia zbiega się z zakupem pierwszego łóżeczka i fotela do karmienia. Aranżacja ścian nie jest trudna. Jest w czym wybierać. Dużą popularnością cieszą się pastelowe motywy z chmurkami, misiami, owieczkami czy aniołkami. Pamiętajmy, aby motywy na tapetach nie były zbyt krzykliwe. Gdy mogą one rozpraszać maluszka, a czasami wręcz straszyć. Ściany powinny być zaaranżowane delikatnie, z umiarem.

W serwisie tapety4u.pl możemy zamówić fototapetę swoich marzeń. Znajdziemy tam całą masę zdjęć do inspiracji. Firma samodzielnie wykonuje wszystkie wydruki na tapecie z wybranego rodzaju grafiki. Możemy również samodzielnie wysłać zdjęcie i zamówić fototapetę ze zdjęcia na zamówienie. Dzięki temu, że tapeta powstaje na zamówienie, możemy dowolnie określić jej rozmiar. Tapetę z powodzeniem dopasujemy do niestandardowych powierzchni na ścianie.

tapeta z jednorożcem

Tapeta w pokoju przedszkolaka

Dziewczynki z wieku przedszkolnym mają już rozwinięte pierwsze zainteresowania. Jedne kochają malować, inne tańczyć, a jeszcze inne kochają się stroić i bawić się w małe modnisie. U dzieci pojawia się naturalna ciekawość świata i ogromna chęć zabawy. Pokój dziecięcy powinien być dla maluszka swoistym azylem, miejscem, gdzie może się zrelaksować i pobawić w przyjemnej atmosferze. Fototapety z pewnością przywołają pozytywne emocje, pobudzą wyobraźnię i wprowadzą w dobry humor. Tapeta nie tylko pomoże oryginalnie zaaranżować wnętrze, ale pomorze także w utrzymaniu czystości. W razie potrzeby ochroni przed zabrudzeniami. Najpopularniejsze motywy pokoju dla dziewczynki w wieku przedszkolnym to głównie postacie z popularnych bajek i filmów. Świetnie sprawdzą się też różowe księżniczki, wróżki, elfy czy jednorożce. W pokoju może być bardzo magicznie.

 

fototapeta z jednorożcem

Tapeta dla dziewczynki w wieku szkolnym

Szkoła jest kolejnym etapem w życiu każdego dziecka. Po jakimś czasie trzeba będzie jednak opuścić bajkową krainę wróżek i podczas remontu wybrać inny, dojrzalszy motyw. Dekorowanie pokoju nastolatki bywa już prawdziwym wyzwaniem. Trzeba dojść do kompromisu zwłaszcza wtedy gdy wizje pokoju rodzica i dziecka znacznie odbiegają od siebie. W wieku szkolnym świetnie sprawdzają się tapety z wizerunkami szczeniaków, kociaków czy koni. Dość popularne są kolorowe wzory abstrakcyjne, a nawet tapety z własnego zdjęcia.

Przy wyborze idealnej tapety do pokoju dziewczynki zawsze należy pamiętać o dopasowaniu jej do reszty wyposażenia. Całość musi być zgrana ze sobą. Większość tapet zawiera w sobie dość dużą dawkę różnych, wyrazistych motywów, dlatego warto, aby reszta wyposażenia była neutralna. Niepożądany jest natłok różnych kolorów, gdyż to do wnętrza wprowadza chaos. Może też powodować rozdrażnienie.