jak wygląda kolor beżowy

Wiele razy każdy pewnie spotkał się z określeniem – beż czy beżowy. Stanowi on alternatywą dla tak dobrze wszystkim znanej bieli. Problem polega jednak na tym, że wiele osób nie wie dokładnie, jak wygląda kolor beżowy. Coś kojarzą, ale nie umieją go wskazać, a co dopiero opisać. Przygotowałam więc małą ściągawkę, aby ułatwić Wam to zadanie. Przyda się zwłaszcza podczas zakupów w sieci, malowania ścian ukochanego pokoju czy podczas komponowana codziennej stylizacji.

Kolor beżowy wygląd

Kolor beżowy posiada bardzo wiele odcieni, od tych jaśniejszych, do ciemniejszych. Będzie to cała paleta barw. I jestem pewna, że jeśli macie w szafie różne ubrania koloru beżowego, to te barwy będą się między sobą bardzo różniły. Beż beżowi nie będzie równy. Dla koloru beżowego barwą wyjściową jest oczywiście brązowy. Brązowy sam w sobie jest barwą dość ciemną, ale jeśli dodamy do białego domieszkę brązu, będzie tworzyć on jaśniejszy odcień, zwany beżem.  Beżowy stanowi więc swoistą mieszankę dwóch barw: brązowego oraz białego. Wiele osób myli go błędnie z kolorem ecru. 


jak wygląda beżowy kolor
 

Kolor beżowy a ecru

Ecru to kolor kremowy. Kolor ecru stanowi mieszankę kolorów białego oraz żółtego. Można porównać go do samej bieli, z tym że jest to brudna biel. Niektórzy kolor kremowy określają nazwą zżółkniętej bieli. 

jak wygląda kolor beżowyW rzeczywistości jeśli porównany biały z kremowym, kremowy będzie sprawiał wrażenie niedopranej tkaniny. Ale spokojnie, właśnie o to chodzi w przypadku tej barwy. Nie można jednak łączyć jej z kolorem beżowym. Beż i kremowy to dwa, zupełnie inne odcienie. Doskonale wiedzą o tym projektanci wnętrz, którzy staranie dobierają barwy do poszczególnych elementów wyposażenia. Jeżeli poszukujesz pomysłów na efektowną aranżację wnętrza w modnym kolorze bezowym zajrzyj na stronę portalu wnętrzarskiego Sonito.pl, gdzie znajdziesz wiele pomysłów oraz inspiracji do urządzenia domu lub mieszkania.