Nie wszyscy mają to szczęście, że mogą pozwolić sobie na oddzielną garderobę. Czasami trzeba urządzić ją pomieszczeniu, które pełni też inną funkcję. Więc jeśli zastanawiasz się, jak urządzić garderobę w sypialni, ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Zebrałam kilka inspiracji, które z powodzeniem mogą posłużyć Ci jaką bazę do Twojego projektu garderoby.

Zaprojektuj garderobę marzeń

Jak każda kobieta z pewnością marzysz o garderobie z prawdziwego zdarzenia. Zanim przystąpisz do realizacji stwórz idealny projekt wnętrza. Możesz to zrobić samodzielnie, korzystając z profesjonalnego, a zarazem bezpłatnego programu do projektowania pCon.planner. Program pozwoli Ci z łatwością na zagospodarowanie posiadanej przestrzeni bez względu na jej wielkość. Wstępny projekt będzie zawierał fotorealistyczną wizualizację pomieszczenia, a dostępna perspektywa 3D, pozwoli na ocenę jego funkcjonalności jeszcze przed wykonaniem.
 
Przy projektowaniu wnętrz bardzo duże znaczenie ma także tworzenie projektu w oparciu o konkretne rozwiązania. Garderoba to nie tylko zwykła szafa, to całe systemy meblowe, które pozwolą nie tylko na odpowiednie przechowywanie odzieży czy obuwia, ale również na jego właściwe eksponowanie. Odpowiednie elementy znacznie ułatwią życie, każdej kobiety.
 
Projektując garderobę dobrze korzystać z takich produktów i elementów, które bez problemu będziemy mogli zakupić w sklepie. Do projektowanych wnętrz można wstawić modele CAD z dostępnych katalogów producentów mebli i wyposażenia. Wśród katalogów jest biblioteka firmy abm.com.pl, która oferuje szeroką gamę systemów meblowych.
 
 
Projektując w oparciu o produkty zawarte w bibliotece mamy gwarancję, że będą one dostępne podczas zakupu. Nie okaże się potem, że zaprojektowaliśmy coś co właściwie nie jest do wykonania, bo brakuje takich elementów czy systemów w sklepach.

Możesz zdecydować się również na bardziej radykalne rozwiązanie i zamiast tradycyjnej szafy wybrać stojak na ubrania. Takie rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, masz przecież wgląd w stan swojej garderoby, wszystko masz na widoku, ale również bardzo designerskie, stojak nadaje wnętrzu oryginalnego looku.

Wykorzystaj to co posiadasz

Jeśli nie masz możliwości  zakupu nowych mebli, to wcale nie oznacza, że jesteś na pozycji straconej wykorzystać już te meble, które posiadasz. Zrób generalne porządki w swojej szafie. Może okazać się, że trzymasz w niej rzeczy, w których już od dawna nie chodzisz, bo mają niewłaściwy rozmiar, są zbyt zniszczone, albo zwyczajnie niemodne. Może być też tak, że Twoja szafa przestała pełnić planowaną funkcję i stała się mała namiastką graciarni, gdzie upychasz wszystkie nie potrzebne rzeczy, nie konieczne te, które mają związek z ubraniami i garderobą. Uporządkuj swoje wnętrze, a sama zobaczysz ile masz wolnego miejsca, które na nowo możesz zorganizować. Na rynku możesz kupić dowolne organizery do szafy, zarówno na buty czy paski. Podobnie jest ze stojakami na biżuterię, wybór jest naprawdę ogromny.

Oczywiście to jak urządzisz swoją garderobę w sypialni dużo zależy od Ciebie, ale musisz przyznać, że jest to możliwe do wykonania. Wystarczy tylko chcieć.