Aluminium jest materiałem wytrzymałym, trwałym, a przy tym estetycznym. Wykorzystywane jest ono między innymi do produkcji profili do wykończenia wnętrz. Wśród dostępnych wariantów znajdują się także profile aluminiowe lakierowane. Szeroka gama modeli pozwala na dopasowanie ich do każdej aranżacji!

Profile aluminiowe to szeroka gama modeli, które mogą być indywidualnie dopasowane do konkretnego miejsca montażu oraz do wyglądu wnętrza. Wśród dostępnych wariantów znajdują się profile lakierowane. Gdzie najczęściej stosuje się profile aluminiowe lakierowane? Jak je dobrać? Gdzie można je zamówić? 
 

Profile aluminiowe lakierowane – o materiale

Wyprodukowane z aluminium profile to materiały dostępne w wielu kształtach i rozmiarach. Wykonane z wytrzymałego aluminium odpornego na korodowanie nadają się do wielu miejsc, także tych narażonych na wilgoć. Profile poddawane są lakierowaniu. Najczęściej stosowana jest technika malowania proszkowego, która polega na nanoszeniu na nawierzchnię farby w formie proszku, który następnie utwardzany jest w wysokiej temperaturze. Dzięki takiej metodzie profile uzyskują atrakcyjny wygląd i dodatkową ochronę na czynniki zewnętrzne. 
 

Kiedy stosowane są profile aluminiowe?  

Za pomocą profili aluminiowych można wykończyć różne przestrzenie, między innymi kuchnię, łazienkę, salon, sypialnię czy korytarz.

Przykładowe zastosowanie profili aluminiowych we wnętrzach:

  • wykończenie podłóg – połączenie różnych materiałów ze sobą, wykończenie przestrzeni przy progach drzwi
  • wykończenie mebli – za pomocą profili aluminiowych lakierowanych można nie tylko poprawić estetykę mebli, ale także poprawić ich funkcjonalność, na przykład zabezpieczyć przez uszkodzeniem
  • wykończenie ścian – za pomocą dekoracyjnych profili można nadać ścianom atrakcyjny wygląd, na przykład zaakcentować krawędzie, uzyskać efektowny kontrast pomiędzy materiałami
  • wykończenie oświetlenia – profile aluminiowe lakierowane używane są też do wykonania obudowy taśm LED

Jako że powyższe profile mogą być wykończone w wielu kolorach, mogą być także indywidualnie dopasowane do wystroju wnętrza i gustu kupującego. 
 

Gdzie można kupić profile aluminiowe lakierowane?  

Obecnie w sprzedaży można znaleźć wiele różnych typów profili aluminiowych, które mogą być dopasowane do konkretnego miejsca montażu. Firmy dostarczają je w różnych rozmiarach i kolorach. Sprzedaż profili aluminiowych prowadzona jest w sklepach stacjonarnych i w sklepach internetowych. Zakupione online profile dostarczane są bezpośrednio pod wskazany adres za pośrednictwem firm kurierskich.