Gniazdka nie pełnią dziś jedynie praktycznej roli. Są też doskonałą ozdobą wnętrza. Stawiają przysłowiową kropkę nad i w przestrzeni. Dlatego ich wybór musi być skrupulatny i zaplanowany. Ponieważ trendy aranżacyjne zmieniają się jak w kalejdoskopie, zapytaliśmy ekspertów ze sklepu z osprzętem elektroinstalacyjnym, jakie gniazdka będą modne w nadchodzących miesiącach. 


Gniazdka – ważny element aranżacji

Czasy, kiedy w każdym domu gościły białe gniazdka i włączniki dawno już minęły. Dziś wiodący producenci prześcigają się w pomysłach na najciekawsze projekty. Dzięki temu, osoby urządzające dom czy mieszkanie mają ogromny wybór rozwiązań. Osprzęt elektroinstalacyjny powinien być dopasowany do stylu i kolorystyki panującej we wnętrzu. Dzięki temu wszystkie elementy przestrzeni będą ze sobą doskonale współgrać. Nie ma więc mowy o przypadkowości, nawet jeśli mamy do czynienia z eklektycznymi aranżacjami, w których tylko poszczególne detale do siebie nie pasują.

 

Moda na loft, czyli gniazdka w metalowych ramkach

W ostatnich miesiącach można było zauważyć modę na loftowe wnętrza. Industrialny styl coraz częściej zakrada się do domów, a nawet do mieszkań. I dyktuje wybór odpowiednich dodatków. Ponieważ nic nie zapowiada, że trend ten mógłby się odwrócić – a wręcz przeciwnie, z miesiąca na miesiąc cieszy się coraz większym zainteresowaniem, można śmiało stwierdzić, że w 2021 roku popularnością będą cieszyć się gniazdka nawiązujące do tej stylistyki. Mowa o rozwiązaniach w metalowych ramkach – szczotkowana stal, aluminium, miedź to z pewnością gorący trend w branży osprzętu elektroinstalacyjnego. Ciekawym rozwiązaniem są też gniazdka przypominające te, jakie gościły w dawnych fabrykach. Montowane natynkowo duże puszki w ciemnych kolorach z pewnością będą przeżywać drugą młodość. 

 

Gniazdka w stylu eko i skandynawskim

Poza industrialnymi trendami w modzie są aranżacje eko, wybierane przez osoby lubiące cieplejsze i bardziej przytulne wnętrza. W tym przypadku do głosu dochodzą klasyczne gniazdka w innowacyjnych ramkach. Najlepiej jeśli te drugie są wykonane z naturalnych surowców lub chociażby stylizowane tak, aby przypominać kamień czy drewno. Miłośnicy ekologicznych wnętrz chętnie wybierają także gniazdka w kolorowych ramkach. Prym wiodą oczywiście intensywne kolory natury, wśród których nie bez powodu króluje wyrazista zieleń. Kolejnym ważnym trendem w świecie aranżacji jest styl skandynawski. Można śmiało powiedzieć, że zyskał miano ponadczasowego, więc nigdy nie wyjdzie z mody. W ostatnich latach przeżywa jednak pewną metamorfozę. W kwestii doboru gniazdek i włączników, sprawdzone, klasyczne warianty z tworzywa sztucznego, we wnętrzach skandynawskich coraz chętniej są zastępowane przez gniazdka w eleganckiej szklanej ramce, która dotychczas była wyznacznikiem nowoczesnych trendów. Oczywiście nadal dużą popularnością cieszą się klasyczne gniazdka wykonane z tworzyw wykańczanych na wysoki połysk. To rozwiązanie wybierane najchętniej przez osoby lubiące minimalizm, które nie chcą wyrazistych, rzucających się w oczy dodatków i cenią sobie tradycyjne trendy. Ogromny wybór gniazdek dostępny jest na stronie partnera powyższego artykułu - osprzet-sklep.pl