Wielu rodziców przyznaje, że wózek dla niemowlaka to najtrudniejszy i najdroższy element wyprawki. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze wózka dziecięcego, aby spełniał on oczekiwania zarówno dziecka, jak i rodziców? Sprawdźmy.

 

Pierwszy wózek dziecięcy to...?

Odpowiednim wózkiem dla niemowlaka jest wózek głęboki tzw. gondola. Wózek tego typu może być wykorzystywany przez pierwsze 6-8 miesięcy życia. Dziecko przebywa w nim w pozycji leżącej, czyli naturalnej, dostosowanej do aktualnych potrzeb.

Podczas zakupu wózka głębokiego, zdecydowanie warto przyjrzeć się gondoli. Powinna ona być przestronna i wygodna. Optymalna długość to 70-80 cm, szerokość 33-35 cm oraz głębokość 22-25 cm. Wymiary te mają niebagatelne znaczenie choćby zimą, kiedy dziecko podróżuje w wózku w śpiworze i potrzebuje więcej przestrzeni niż latem, gdy ubrane jest zdecydowanie lżej.

 

A może wózek 2w1 lub 3w1?

Wózek 2w1 i 3w1 to tzw. wózki dla niemowląt wielofunkcyjne. Wózek 2w1 to produkt, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród świeżo upieczonych rodziców, bowiem pełni rolę zarówno gondoli, jak i wózka spacerowego. Sprawdzi się zatem zaraz po urodzeniu, jak i później – gdy dziecko zacznie już swobodnie siadać. Wózek dziecięcy 3w1 różni się tym od wózka 2w1, że sprawdzi się jeszcze jako fotelik samochodowy.

O wózkach tego typu mówi się, że rosną one razem z dzieckiem. Nie dziwi więc fakt, że młodzi rodzice chętnie stawiają na wózki dziecięce 2w1 i 3w1 – w końcu to jeden produkt/ zakup, który posłuży na długie lata.

 

Tani czy drogi – jaki wózek dziecięcy wybrać?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Powinniśmy przede wszystkim sprawdzać, co oferuje nam dany model, analizować jego parametry, zestawiać je ze sobą, a w rezultacie wybrać ten wózek, który spełnia wszelkie nasze wymagania.

W przypadku tańszego wózka dla niemowlaka może się okazać, że jest on wykonany z materiałów gorszej jakości lub jego prowadzenie jest zupełnie niewygodne. To, co powinno nas jeszcze zaalarmować, to fakt, że wózek ciężko się składa lub jest zbyt ciężki.

Spoglądając w kierunku wózków bardzo drogich – bardzo często za ich ceną stoi wyszukany design lub po prostu marka, która uchodzi za znaną i cenioną.

Znajdź idealny wózek dziecięcy na: https://www.smykoland.pl/