Miska wc to element ceramiki łazienkowej, w przypadku którego szczególne znaczenie mają kwestie higieniczne. Regularne jej czyszczenie i dezynfekowanie gwarantuje wysoką higienę i pełne bezpieczeństwo korzystania z toalety. Specjalnie z myślą o osobach, które cenią sobie wygodę użytkowania misek wc powstały rozwiązania o konstrukcji bezkołnierzowej (rimless). Jest to przyszłość ceramiki łazienkowej, o czym świadczy chociażby fakt, że już teraz prawie każda miska wc marki Roca, wiodącego producenta ceramiki łazienkowej, już teraz posiada konstrukcję rimless. 
 

Czym właściwie jest konstrukcja bezkołnierzowa w miskach wc? 

W obecnej sprzedaży dostępne są miski wc w trzech konstrukcjach - klasyczne z kołnierzem, miski częściowo pozbawione tego elementu konstrukcyjnego oraz najbardziej nowoczesne miski wc bezkołnierzowe. Klasyczne miski z kołnierzem oraz rozwiązania pozbawione go jedynie częściowo, są dość problematyczne w codziennym użytkowaniu, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie dbania o ich higienę. Obecność tego elementu konstrukcyjnego sprawia bowiem, że znacznie utrudnione jest dokładne oczyszczenie wnętrza miski, co z czasem powoduje nagromadzenie się bakterii i zanieczyszczeń w ich wnętrzu oraz obniżenie poziomu higieny korzystania z toalety. 
 
Problem ten został całkowicie wyeliminowany w miskach wc bezkołnierzowych, w których zlikwidowano fizyczny kołnierz. Konstrukcja rimless sprawia, że woda jest równomiernie dystrybuowana w obrębie miski, co gwarantuje dokładne wypłukanie wszystkich zanieczyszczeń. Brak kołnierza zapobiega natomiast gromadzeniu nieczystości w trudno dostępnej przestrzeni oraz znacząco ułatwia czyszczenie wnętrza miski, co sprzyja utrzymaniu czystości i higieny w łazience na najwyższym poziomie. Oprócz tego, konstrukcja bezkołnierzowa zapobiega nadmiernemu zużywaniu wody, co w perspektywie długoterminowej pozytywnie wpływa na stan domowego budżetu oraz pozwala każdemu jej użytkownikowi mieć swój własny wkład w ochronę zasobów środowiska naturalnego. 
 

Dlaczego warto wymienić zwykłą miskę wc na nowoczesną miskę rimless? 

Korzystanie z misek wc wyposażonych w konstrukcję bezkołnierzową pozwala oszczędzać czas, który do tej pory należało poświęcić na dokładne i regularne czyszczenie powierzchni klasycznej toalety, ograniczyć zużycie silnych środków chemicznych gwarantujących osiągnięcie pożądanych efektów czyszczenia oraz zmniejszyć konsumpcję wody potrzebnej do dokładnego wypłukania wnętrza miski po każdorazowym skorzystaniu z toalety. Jeśli dodamy do tego ciekawy, nowoczesny design misek bezkołnierzowych, otrzymamy w rezultacie innowacyjne rozwiązanie, które idealnie odnajdzie się w każdej starannie zaaranżowanej łazience, bez względu na jej styl czy klimat. 
 
Konstrukcja Rimless jest niewątpliwie przyszłością misek wc, co doskonale widać na przykładzie oferty znanego i cenionego producenta ceramiki łazienkowej, marki Roca. Każda aktualnie oferowana przez nią miska wc już teraz posiada bowiem konstrukcję bezkołnierzową (rimless), która jest obecnie najbardziej pożądana wśród świadomych klientów. Szeroki wybór kształtów, stylów, a nawet kolorów misek wc, które dostępne są w różnych kolekcjach ceramiki łazienkowej Roca (np. Inspira, Gap czy Debba) pozwala na wyposażenie swojej łazienki w najbardziej przyszłościowe i wysoce higieniczne rozwiązanie, które będzie dobrze służyło użytkownikowi przez długi czas.