Sezonowe prace domowe pozwalają odmienić wygląd mieszkania i balkonu. Chcąc ułatwić sobie czyszczenie różnorodnych powierzchni oraz usuwanie nagromadzonego kurzu, warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. 

Odkurzacz do szyb

Zestaw do mycia okien pozwala na dokładne oczyszczenie szklanych powierzchni z uciążliwych plam lub osadów tworzonych przez deszcz i inne opady atmosferyczne. Komplet składa się z odkurzacza do szyb Dry&Clean, myjki oraz drążka z systemem Click. Czas pracy baterii szacowany jest w granicach trzydziestu pięciu minut. Ssawka ma szerokość 28 centymetrów. Zestaw waży mniej niż kilogram, dlatego jego użytkowanie jest bardzo komfortowe i przyjemne. Odkurzacz Dry&Clean wyposażono w specjalny uchwyt, ułatwiający trzymanie urządzenia w dłoni. Model posiada ponadto wydajny akumulator, który również można wymienić. Funkcja czuwania aktywuje pełną moc urządzenia w przypadku bezpośredniego kontaktu z zabrudzoną powierzchnią. Odkurzacz posiada również pełny zakres obrotu. Drążek, stanowiący komponent zestawu, umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Zestaw do mycia parkietu

Clean Twist XL Leifheit wyposażony jest w obrotowy mechanizm, pozwalający na bezproblemowe wyciśnięcie nakładki mopa bez schylania się. Na rączce umieszczono specjalną dźwignię, wstrzymującą rotację końcówki kija. Clean Twist umożliwia usunięcie plam z delikatnych powierzchni z trudno dostępnych miejsc. Nakładka pozwala na czyszczenie narożników i listw przypodłogowych. Za pomocą drążka, będącego element zestawu, można wykonywać również inne porządki domowe. Kij pasuje bowiem do wielu akcesoriów sprzątających. Wymienną nakładkę można prać w wysokiej temperaturze (60°C).

Profesjonalne środki czystości

Nowoczesny sprzęt i profesjonalne środki pozwalają utrzymać nieskazitelny wygląd domowej przestrzeni. Warto jednak pamiętać, że każdy producent środków czystości w swojej ofercie posiada produkty dedykowane różnych powierzchniom. Dostępne są produkty do mycia sanitariatów czy do mycia powierzchni podłogowych. Warto pamiętać o środkach do gruntownego czyszczenia powierzchni czy preparatach przeznaczonych do mycia i dezynfekcji. Koniecznie trzeba też wykorzystywać odpowiedniej jakości urządzenia dostosowane do rodzaju czyszczonej powierzchni. Ważne jest, aby nie przesadzać z ilością stosowanych detergentów, ponieważ mogą one doprowadzić do zniszczenia powierzchni.