Kolor ścian czy sufitu może zadecydować o ostatecznym charakterze każdego wnętrza. Nie chcesz stawiać na zachowawczą i nudną biel? Pionierzy w produkcji farb nieustannie prześcigają się w proponowaniu kolejnych produktów, różniących się odcieniami i wykończeniem, takim jak mat czy satyna. Jeżeli żaden z dostępnych kolorów nie spełnia Twoich wymagań lub marzysz o barwie innej niż wszystkie, wybierz farby z mieszalnika. To produkty tworzone na indywidualne zamówienie – dokładnie takie, jakich się spodziewasz. 
 

Postaw na unikalne kolory farb z mieszalnika

W internetowych i stacjonarnych sklepach z produktami do aranżacji wnętrz można znaleźć szeroką ofertę gotowych, wymieszanych wcześniej farb, przeznaczonych do wykończenia ścian i sufitów w różnych pomieszczeniach. Jednakże, produkty dostępne „od ręki” charakteryzują się z góry określoną paletą barw. Najczęściej są to kolory powszechnie wybierane i lubiane przez klientów. Może się jednak zdarzyć, że żadna z barw nie trafi w upodobania kupującego. Warto wówczas sięgnąć po farby z mieszalnika, które wyróżnia nieograniczona gama kolorów i zachowanie najwyższych standardów jakości.
 

Czym są wzorniki kolorów?

Wzorniki kolorów to zestawy próbek barw, na podstawie których tworzy się farby z mieszalnika. Kolory pierwszego i najważniejszego wzornika zostały uporządkowane w zbiór Natural Color System (NCS), który składa się z kilku tysięcy barw. Wybór właściwego koloru spośród tak wielu opcji może okazać się żmudny i zniechęcający. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, przodujący producenci farb dekoracyjnych (np. farby Tikkurila, farby Beckers czy farby Kabe) tworzą swoje kolekcje w ujęciach „tematycznych”, grupując określone odcienie zaczerpnięte z NCS.
 
Marka Tikkurila udostępnia farby z mieszalnika zarówno w odcieniach z palety NCS, jak i własnych, mniejszych wzorników np. Tikkurila Symphony 2436, Tikkurila Deco Gray bądź Tikkurila Kids Style. Klienci, którzy zdecydują się na wybór farb Tikkurila z mieszalnika, mogą mieć pewność, że otrzymają produkt wysokiej jakości o nasyconym kolorze. Zbliżone zestawy odcieni tworzą również inni wiodący producenci. Farby Beckers z mieszalnika zostały zebrane w zbiór Symphony, natomiast firma Farby Kabe oferuje własną, autorską paletę oraz stworzenie produktu na podstawie próbki dostarczonej przez klienta.
 
farby z mieszalnika to niemal nieograniczony wybór kolorów

Ile kosztuje farba z mieszalnika?

Mimo że większość popularnych firm farbiarskich przygotowuje farby z mieszalnika w oparciu o powszechne barwy, ujęte w NCS, ich ostateczny koszt może być trudny do oszacowania z góry. Całkowita cena jest związana z ilością zamawianej farby oraz ilością pigmentu wykorzystanego do stworzenia wymarzonego produktu. Pragnąc poznać pełny koszt zamawianej farby z mieszalnika, należy skontaktować się z pracującymi w sklepie ekspertami.
 

Farba z mieszalnika – specjalnie na Twoje życzenie

Nowoczesne wzorniki kolorów dają nieskończone możliwości tworzenia nowych barw i odcieni. Jeśli zależy Ci na niepowtarzalnej kreacji wnętrza, postaw na farby z mieszalnika stworzone specjalnie dla Ciebie. Potrzebujesz pomocy przy doborze odpowiedniego produktu? Wejdź na stronę sklepu budowlanego Milabud i skorzystaj z fachowego doradztwa doświadczonych ekspertów.